V jaké poloze spíte se svým partnerem prozradí, v jaké fázi vztahu se nacházíte

Míra dotyků při spánku značí nejen citové propojení páru
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Vztahy 
18. prosince 2017 10:00 / Shutterstock
  0   0
Spíte celou noc přitisknutí nebo zabíráte každý jeden kraj postele? To, jakou polohu zaujímáte v manželské posteli, vypovídá o tom, jak prožíváte svůj partnerský život a jakou míru závislosti a lásky k sobě navzájem chováte.

Vývojem poloh při spánku si projde téměř každý vztah. Jinak spí čerství milenci, jinak stabilní pár a jinak partneři, kteří žijí v dlouholetém manželství. V jaké poloze spíte s partnerem vy? A jak spíte, když jste tam sami? Poloha, kterou preferujete, o vás totiž ledacos prozradí.

Celou noc v objetí

Nejčastěji takto spí páry, které jsou teprve v počátku vztahu, jsou sebou navzájem naprosto fascinováni a své city si vášnivě projevují. Je to poloha dvou lidí, kteří se nesmírně milují, leží na boku tvářemi k sobě. V horní části těla jsou v objetí a nohy mají propletené. Jsou si naprosto oddaní a svou fyzickou blízkost staví nad pohodlí při spánku.

Jako dvě lžičky

Poloha lžíce je většinou následující fází polohy milenců. Pár spolu žije a prožívá každodenní starosti i radosti. Muž a žena leží na stejném boku v pozici napůl plodové. Partneři v této poloze leží přitisknuti k sobě a ten, který zezadu objímá druhého partnera (zpravidla muž) je v roli ochránce. Není ale výjimkou, že se v této roli partneři střídají. Děje se to dokonce i během spánku. Jakmile se jeden otočí, druhý reaguje stejně a role si vymění.

Tato skutečnost vypovídá o silné vzájemné empatii mezi partnery a oboustranné absolutní důvěře. Tato pozice hovoří o stabilním vztahu, ve kterém nechybí jak intimita a vášně, tak ani angažovanost jednoho k druhému.

Královské lože

Tato poloha často opět následuje po předchozí pozici. Jedná se již o vyzrálé a stabilní partnerství, ve kterém se muž a žena vzájemně podporují a jsou k sobě pozorní. Oba partneři leží vedle sebe a jedna osoba (nejčastěji muž) objímá osobu druhou, která leží na boku přitulená k partnerovi. Jedná se již o pár, který si získanými zkušenostmi vybudoval vlastní způsob společného života. Může se však stát, že upadnou do rutiny jak ve spánkové poloze, tak ve svém vztahu. Pokud se v manželství nudíte, přečtěte si naše tipy, jak zaručeně oživíte vztah.

Poloha orla

Jedná se o polohu, kdy leží oba partneři na boku zády k sobě. Některou částí těla se však dotýkají, aby byli neustále ve spojení. Vyjadřují tím, že jsou sice spolu a milují se, ale nemusí o tom pořád dokola mluvit. Takto často spí páry, které již žijí v manželství nebo partnerství delší dobu. Dávají si najevo, že spíš než milenci jsou partneři a jsou na sobě navzájem nezávislí. Je ovšem patrné, že čím méně se při spánku potřebují partneři dotýkat, tím méně jsou na sebe citově vázáni.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Dům a zahrada

Psi trávu milují. Někdy však její požírání značí vážný problém

Bydlení

Jak zatočit s rybinou. Použijte sodu, citron nebo čajovou sedlinu

Zavřít reklamu