Jak docílit toho, aby si vás muž konečně všiml? Vytaste na něj zaručené zbraně

 Vztahy 
03. února 2018 14:44 / Monika Thomsonová
  3
📷
2 fotografie v galerii
Znáte správnou techniku svádění? Shutterstock
Všichni používáme ke svádění slova, ale neuvědomujeme si, že podstatně větší význam má neverbální komunikace, naše řeč těla. Jak může žena muži sdělit, že o něj má zájem?

Typickým příkladem je překládání nohy přes nohu, z čehož se dá dokonce vytvořit sexy pohyb, a ženy jsou si toho dobře vědomy. Oproti mužům si více uvědomují sexuální potenciál jednotlivých partií a to jim rozšiřuje komunikativní pole působnosti. Co to znamená? Dámy vysílají pětkrát více sexuálních signálů než pánové! Takže se dá říct, že vlastně umí lépe flirtovat.

Signály lásky

Obecně se má za to, že svádění obstarává primárně muž a je to vždy on, kdo musí udělat takzvaně první krok. Ale není to tak úplně pravda. Často je to žena, která se snaží navázat kontakt svůdným pohledem nebo svůdným pohozením hlavy. Muž si však často vůbec neuvědomí, co ho na ženě zaujalo a proč vlastně pozval na kávu či skleničku právě ji. Z toho plyne v podstatě mylné přesvědčení, že muži jsou vždy ti první.

Ženy dráždí svou křehkostí a smyslností, ale nesmějí být příliš vyzývavé, protože to na muže působí lacině. Jaké jsou tedy typické signály žen? 

Pohled

Základní nástroj navazování kontaktu. Od žen nečekejte mnohavteřinové zírání, každé „mrknutí oka“ se počítá. Časté jsou pohledy „přes rameno“ a „po očku“. Ženy se někdy naschvál nedívají – okázalou ignoraci je však třeba brát jako pozitivum. Rafinovanější ženy používají odrazy ve skle (při cestování MHD) nebo kosmetická zrcátka. Stydlivé holky se raději nekoukají nikdy a na nikoho.

Vlasy

Prohrábnutí vlasů, odstraňování neposedných pramínků z čela, upravování účesu doprovázené pohozením hlavou, hraní si s vlasy apod. Během rozhovoru je to jednoznačný signál zájmu.

Pohrávání si s předmětem

Obvykle válcovitého tvaru (některé ženy používají cigaretu jako jeden z hlavních nástrojů na upoutání pozornosti).

Nohy

Koleno obvykle směřuje k muži, který ženu přitahuje. Velmi silným signálem zájmu je přehození nohy přes nohu.

Ruce

Dotýkání se vlastního těla, přejíždění si po krku a šíji konečky prstů, protažení paže a odhalení podpaží.

Všeobecně se dá říci, že u ženy je vždy lepší jakákoliv aktivita, než strnulost. Pokud žena sedí jako zařezaná, buď ji nezajímáte, nudí se, je naštvaná nebo se stydí. Má-li muž zájem, je už jenom na něm, jak takovou ženskou strnulost "rozpohybovat" a zaujmout.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí