Chcete mít celý život krásnou pleť? Nikdy si nemačkejte pupínky

 Krása 
01. února 2018 09:40 / Kateřina Kofroňová
  1
📷
4 fotografie v galerii
Vymačkávání nevratně poškozuje kůži Shutterstock
Jestliže se chcete nadobro zbavit černých teček, uhrů a pupínků všech druhů, s vymačkáváním to raději vzdejte. Nejenže si nevratně poškodíte pleť, ale navíc se pupínků nikdy nezbavíte.

Nejen lékaři, ale i řada kosmetiček se shodují, že vymačkávání zanesených pórů je pro pokožku velmi nezdravé a poškozuje kůži.

Někdy je navíc pupínek tak hluboký, že když s rýpáním do něj skončíte, zbude vám ve tváři obrovský krvavý kráter, který se jen obtížně hojí a který, spíš než čistou pleť, zanechá spoustu drobných jizviček. Výjimkou pak není ani to, že si do něj zanesete infekci.

Pleť správně čistěte

Než se v obličeji každý den rýpat, tak to si raději denně pleť důkladně vyčistěte. Díky správnému čištění bude pokožka schopna volně dýchat a připravíte ji na to, abyste do ní mohly následně dostat účinné látky z krémů. Takto by mělo probíhat správné čištění:

Vhodný čistící přípravek je základ

Raději zapomeňte na klasické mýdlo, které pleť vysušuje a způsobuje její napínání. Zajděte raději do drogerie, nebo ještě lépe do prodejny přírodní kosmetiky a pořiďte si čistící přípravky dle typu své pleti. Obecně však platí, že by se neměly používat přípravky parfemované, které mohou pokožku zbytečně dráždit.

Odličujte a čistěte

Nelíčíte se, tak nevidíte důvod, proč si čistit pokožku? A co třeba prach a další nečistoty, které na vaší pleti každý den ulpívají? Fakt, že se nelíčíte, nemá nic dělat s nutností čištění pleti. Každý den by měla být pleť vyčištěna do hloubky, aby se vyčistil každý pór a mohl pak přijmout účinné látky z krému. Jedině tak může pleť vyplavovat škodliviny, které by, v případě nečištění, zůstávaly uvnitř a způsobovaly zhoršení stavu pokožky a právě akné.

Večer i ráno

Před spaním je pleť důležité nejen odlíčit, ale hlavně důkladně vyčistit. Jestliže se líčíte, použijte na večer odličovací mléko či gel, který z vašeho obličeje odstraní nečistoty rozpustné v tucích. Nezapomínejte ale ani na tonikum, které vás zbaví nečistot rozpustných ve vodě a odstraní z pleti vápník a chlor z kohoutkové vody. Poté naneste noční krém nebo sérum.

Vyčistit pleť byste ale neměla zapomínat ani ráno. Po noci totiž zůstane pleť plná potu a nečistot z polštáře. Vyčištěním pleti i po ránu zbavíte svou pokožku všech škodlivých látek, osvěžíte ji a zregenerujete. Ráno většinou stačí pouze tonikum nebo micelární voda. Před odchodem z koupelny naneste denní krém a hurá do nového dne.

Chcete své pleti dopřát?

Myslíte-li to opravdu vážně a chcete pro svou pleť udělat maximum, použijte jednou týdně také masku, která pleti dodá potřebné živiny a důkladně ji vyčistí do hloubky. Jak si ji připravit doma přímo pro vaši pleť se dozvíte v tomto článku. Nezapomínejte ani na peeling, který ale neprovádějte častěji než třikrát týdně.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřela Kirstie Alley, hvězda filmu Kdopak to mluví. Její filmový kolega John Travolta vyjádřil velký...

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte