Toužíte po hustých a dlouhých řasách? Zkuste tyto domácí recepty

 Krása 
29. ledna 2018 08:07 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
I vy můžete mít řasy jako modelka, aniž byste si je ničila lepením Shutterstock
Dlouhé a husté řasy jako modelky z reklam by chtěla mít každá žena. Jsou výjimky, které mají takové řasy již od narození. Ostatní ženy si musejí často pomoci jinými metodami. Poradíme vám nejenom domácí recepty, jak jejich růst podpořit.

Jestli jsou vaše řasy velmi slabé a řídké, tak ani sebelepší řasenka je nezachrání. To stejné platí i u kosmetického prodlužování technikou lepení řasa na řasu. Slabé řasy nesnesou takovou zátěž a po měsících jejich těžké námahy byste je měla v nejlepším případě sundat a dát jim oddych.

Bohužel, počítejte s tím, že budou vypadat mnohonásobně hůř než před začátkem prodlužování. Místo toho, abyste je neustále trápila a dusila umělým prodlužováním, zkuste nejprve pár tipů, jak přírodní cestou dosáhnout hustších a delších řas.

Co řasy ničí

Řasy každodenně dobrovolně zatěžujeme vrstvami maskary, která jim ubírá na kvalitě. Vystavujeme je slunci, zimě či špatnému životnímu prostředí. Nikdy nezapomínejte své řasy dobře odlíčit. Při odstraňování řasenky na nic nespěchejte, postupujte pomalu a nejlépe používejte olejovité přípravky přímo určené na odličování očí.

Doma nebo ve volných chvílích dopřejte řasám odlehčení a neličte je vůbec nebo pouze průhlednou výživnou řasenkou. A co si takhle doma vyrobit svou vlastní řasenku, která bude navíc i výživná? O postupu i jejích prospěšných účincích, jsme psali zde.

Vnitřní výživa

To, co jíte a jaký máte životní styl, se vždy odrazí i na vašem vzhledu. Pro silné řasy je nezbytné, abyste měla dostatečný přísun proteinů. Podle lékařů jsou vhodná semínka, protože jsou bohatým zdrojem vitaminů a minerálů, obzvláště A, D, E. Dále celozrnné pečivo, slunečnicový a olivový olej. Ty obsahují nenasycené tuky, které přispívají k tvorbě keratinu.

Právě z něj se z 90 procent skládají vlasy, řasy i nehty. Jezte také více luštěnin, ořechů, vajec, ryb a samozřejmě je nutné pamatovat na čerstvé ovoce a zeleninu. Růst řas také pozitivně ovlivňuje vitamin H, známý jako biotin, který se řadí do skupiny vitaminů B. Působí léčivě na kožní léze a udržuje tak zdravou pokožku a s ní i řasy a vlasy. Přijímat ho můžete buďto prostřednictvím kapslí nebo opět ze stravy. Nejvíce se ho nachází v játrech, droždí, houbách a vaječných žloutcích.

Vnější výživa

Vyživovat své řasy můžete i z venku. Vyzkoušet můžete i různá séra, která se prodávají v drogeriích, parfumériích či lékárnách. Počítejte však s vyšší cenou těchto přípravků, které se pohybují od několik set korun výš. Existují však i další osvědčené metody, jak své řasy nadopovat a přitom vás to nebude tolik stát.

Olejíčky

Zkuste ricinový nebo panenský olivový olej, který vetřete po odlíčení do řas. Při večerním ošetření pleti můžete také vetřít až ke špičkám řas krém, sérum nebo emulzi. Dejte si však pozor, aby přípravek nevnikl do oka.

Kokosové mléko

Díky kokosovému mléku budou vaše řasy nádherné i bez toho, abyste použili řasenku. Budou mít sytější barvu a budou i zdravě lesklé. Stačí si koupit plechovku kokosového mléka, kterou po otevření dobře rozmíchejte a namočíte tam vatové tampony. Ty si pak přiložíte na oči a necháte takto působit alespoň 10 minut.

Zelený čaj

Pokud si přikládáte na oteklá víčka sáčky zeleného čaje, tak tím vlastně pomáháte i řasám. Pro řasy je to velmi silná pomoc, která podporuje jejich růst a zejména jsou díky němu výrazně hustší. Stačí si jednoduše nechat nejprve vyluhovat čaj, sáček pak vytáhnout a nechat ochladit na pokojovou teplotu. Mezitím si vypijte čaj. Potom si sáčky přiložte na oči a můžete čekat na výsledek. 

Masáž víček

Jde o velmi jednoduchý trik, který stimuluje růst řas. Musíte ho však používat každý den, aby byl opravdu účinný. Jemně masírujte vaše oční víčko a zaměřte se zejména na linii u řas. Dělejte pomalé krouživé pohyby, které zároveň nenaruší jemnou pokožku. Můžete k tomu použít i olivový olej, který zlepší celkový výsledek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...