Kdy mít první sex v novém vztahu?

 Vztahy 
21. září 2016 01:28 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
První milování je důležitý okamžik, musí s ním ale souhlasit bez nátlaku oba partneři.  Internet
Ihned? Za týden? Nebo až po svatbě? Kdy je ten správný čas na první sex s partnerem?
Na novém vztahu je nejkrásnější očekávání věcí budoucích a prozkoumávání nejen společných zájmů s novým partnerem. Samozřejmostí je i očekávání prvního milování, ale kdy je skutečně ta pravá doba a dá se vůbec nějak určit?

Vodění za ruku, líbání a potom sex. Říká se, že je normální se s novým partnerem poprvé vyspat na třetím rande. Jenže nová studie ukazuje, že má tato univerzální poučka značné trhliny a u většiny lidí neplatí.

Ještě velice nedávno v minulém století lidé hodně řešili, zda mít sex s partnerem před svatbou, nebo až po svatbě. Lidé prakticky neustále řešili, zda mít sex s někým, koho znali třeba i jen měsíce. V dnešní době se řeší, zda mít sex s úplně cizím člověkem na prvním rande. Ti, kteří se bojí, že mít sexulní zážitek už na prvním rande znamená automaticky nevážný vztah, se můžou v pohodě uklidnit. Dlouhodobé partnerské vztahy totiž vznikají i z těch prvních setkání, na nichž má sexuální choutky a následný sex spousta párů, prostě je dnes úplně běžné mít na prvním rande sex.

Sex hned na prvním rande má zhruba šedesát procent mužů a žen. Třetina z obou pohlaví přitom žije v trvalém vztahu s někým, s kým se vyspala právě na prvním rande. Vyplývá to z průzkumu společnosti Love Honey, která vyzpovídala 2 250 mužů a žen.

Jiný výzkum ukázal, že muži očekávají sex na třetí schůzce, ženy jsou pak o něco váhavější a většinou svolí až na schůzce páté. Ženy také mnohem častěji než muži už z počátku nového vztahu bilancují, zda se muž hodí do jakéhosi pomyslného seznamu ideálního partnera pro život.

Jak se tedy chovat?
Užívejte si sexu s novým parterem, až to budete oba chtít a cítit. To je jediné pravidlo, které byste měli dodržet. Nenechte se tlačit svým strachem ani vaším protějškem. Pokud se musíte bavit o prvním sexu ve smyslu toho, že chcete ujištění, že to tím neskončí, že se budete vídat i pak, tak věřte, že něco není v pořádku a rozmyslete si to. První sex by měl zcela vyplynout ze situace a měli byste to cítit tak, že místo a doba je vám zcela přirozená.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Dům a zahrada

K důkladnému úklidu bytu vám může pomoci i sníh. Využijte jeho sílu na maximum

Zavřít reklamu