Kdy mít první sex v novém vztahu?

První milování je důležitý okamžik, musí s ním ale souhlasit bez nátlaku oba partneři.
 Vztahy 
21. září 2016 01:28 / Internet
  0   0
Ihned? Za týden? Nebo až po svatbě? Kdy je ten správný čas na první sex s partnerem?
Na novém vztahu je nejkrásnější očekávání věcí budoucích a prozkoumávání nejen společných zájmů s novým partnerem. Samozřejmostí je i očekávání prvního milování, ale kdy je skutečně ta pravá doba a dá se vůbec nějak určit?

Vodění za ruku, líbání a potom sex. Říká se, že je normální se s novým partnerem poprvé vyspat na třetím rande. Jenže nová studie ukazuje, že má tato univerzální poučka značné trhliny a u většiny lidí neplatí.

Ještě velice nedávno v minulém století lidé hodně řešili, zda mít sex s partnerem před svatbou, nebo až po svatbě. Lidé prakticky neustále řešili, zda mít sex s někým, koho znali třeba i jen měsíce. V dnešní době se řeší, zda mít sex s úplně cizím člověkem na prvním rande. Ti, kteří se bojí, že mít sexulní zážitek už na prvním rande znamená automaticky nevážný vztah, se můžou v pohodě uklidnit. Dlouhodobé partnerské vztahy totiž vznikají i z těch prvních setkání, na nichž má sexuální choutky a následný sex spousta párů, prostě je dnes úplně běžné mít na prvním rande sex.

Sex hned na prvním rande má zhruba šedesát procent mužů a žen. Třetina z obou pohlaví přitom žije v trvalém vztahu s někým, s kým se vyspala právě na prvním rande. Vyplývá to z průzkumu společnosti Love Honey, která vyzpovídala 2 250 mužů a žen.

Jiný výzkum ukázal, že muži očekávají sex na třetí schůzce, ženy jsou pak o něco váhavější a většinou svolí až na schůzce páté. Ženy také mnohem častěji než muži už z počátku nového vztahu bilancují, zda se muž hodí do jakéhosi pomyslného seznamu ideálního partnera pro život.

Jak se tedy chovat?
Užívejte si sexu s novým parterem, až to budete oba chtít a cítit. To je jediné pravidlo, které byste měli dodržet. Nenechte se tlačit svým strachem ani vaším protějškem. Pokud se musíte bavit o prvním sexu ve smyslu toho, že chcete ujištění, že to tím neskončí, že se budete vídat i pak, tak věřte, že něco není v pořádku a rozmyslete si to. První sex by měl zcela vyplynout ze situace a měli byste to cítit tak, že místo a doba je vám zcela přirozená.
◼ redakce inStory.cz
Kam dál?
Líbání je víc jak sex!
Flirt nebo nevěra?
Už jste si někdy zkusili virtuální sex? Může Vám otevřít nepoznané.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Víkend v ruské metropoli je skutečným zážitkem. Moskva vás pohltí a jen tak nepustí

Zprávy

Parlamentní boj o uzákonění manželství homosexuálů vyvolává bouřlivé emoce

Bydlení

Propadněte i vy kouzlu neodymových magnetů