Úsměv jako mají celebrity z Hollywoodu? Nic není nemožné!

 Krása 
22. listopadu 2015 17:55 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Úsměv je vizitka každého a starat se o svůj chrup je důležité. Ví to třeba i zpěvačka Shakira Profimedia
Zuby jsou naše vizitka, a pokud se na někoho usmějeme, okamžitě ukazujeme vše, co v ústech máme. Také stále více celebrit českých, ale hlavně světových se snaží, aby měly úsměv co nejzářivější.

Česká stomatologie zaznamenala během posledních let velice rychlý vývoj a zubní péče u nás je podle odborníků na špičkové evropské úrovni. Dentální kliniky nabízejí komplexní péči pro děti i dospělé s použitím moderních metod splňujících nejpřísnější požadavky včetně těch estetických. Jednou z nejnovějších technologií je Digital Smile Design, díky které může mít krásné rovné zuby bez vady a úsměv filmové hollywoodské hvězdy téměř každý.

Jde o metodu, která je pro mnoho pacientů motivující a napomáhá jim při rozhodnutí, zda podstoupit modelaci úsměvu. Nejprve je klient vyfotografován v malém studiu přímo na klinice a do několika minut je mu pomocí speciálního digitálního programu navržen nový úsměv. „Poté je zcela na jeho rozhodnutí, zda se rozhodne přejít do dalšího kroku, kterým je otisk zubů,“ říká primář MUDr. Alexander Schill z pražské Schill Dental Clinic.

Po odsouhlasení ze strany pacienta se přistupuje k dalšímu kroku, čímž je samotná modelace úsměvu. „Samozřejmě že prvním a posledním kritériem pro modelaci je zdravý chrup,“ vysvětluje primář Schill. Proto je důležité před tím, než dojde k protetické a estetické fázi, provést důkladné ošetření chrupu. V mezičase je v zubní laboratoři zhotoven otisk vyplněný provizorní pryskyřicí, která po vložení do úst zůstane dočasně na zubech.

„Vytvoření otisku trvá přibližně 2 týdny, jakmile je otisk hotov, přijde si ho klient vyzkoušet, aby měl přesnou představu, jak bude vypadat konečný výsledek,“ popisuje postup primář.

Všechny tyto kroky jsou pro pacienty velmi důležité, aby měli čas se rozhodnout. Pokud pacient nemá žádné námitky, přistoupí se k finální fázi zákroku, kterou je fixace keramických fazet.

Celková časová i finanční náročnost se liší v závislosti na stavu původního chrupu. Někdy se jedná jen o malé estetické změny či plomby a jindy může modelace vyžadovat hluboké ošetření či složitější zákrok. Výsledek zanechává nejen krásný estetický dojem, ale velmi pozitivně působí i na psychiku pacientů. „Nikdy bych nevěřila, co může krásný úsměv udělat se sebevědomím ženy. Skutečně mi tato proměna změnila život,“ vysvětluje paní Kamila, pacientka Schill Dental Clinic.

Paní Kamila měla se zuby problémy již od mládí, kromě zdravotních komplikací nepůsobil její chrup ani esteticky. Po podstoupení této metody jsou její zuby pěkné a přirozené a hlavně jsou plně funkční.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...