Nejčastější chyby novoročních předsevzetí, které naši vůli ochromí ještě v zárodku!

 Ostatní 
06. ledna 2015 10:34 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Proč uspěje jenom 12% z nás? Shutterstock
Měsíc leden jsou žně pro fitness centra a pochybné nefungující diety. Se začátkem roku máme tendenci také s něčím začít, něco změnit, zlepšit a dáváme si novoroční předsevzetí, která stejně valná většina z nás nikdy nedodrží. Úspěšných je prý pouze zhruba 12% lidí.

Tohle jsou nejčastější chyby, kvůli nimž selžeme ještě v zárodku:

1. Zamyslete se, proč změnu odkládáte až na Nový rok. Samotný fakt, že na změnu čekáte do určité chvíle, naznačuje, že vlastně nejste odhodláni na tom ve skutečnosti tvrdě pracovat. Aneb co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek!

2. Popřemýšlejte, zda vaše cíle nejsou přehnané či dokonce nerealistické. Nový rok sám o sobě toho zase tak moc nezmění, kromě kalendáře.

3. Když plánujete budoucnost, často neuvažujete racionálně. Uděláte si ohromně propracovaný plán, ale když dojde na lámání chleba, máte problém se ho držet i třeba v naprostých maličkostech. Přestupky si pak moc rádi odůvodňujeme, třebaže tahle kobliha je jen výjimka.

4. Psychologové vyzkoumali, že každý máme jen omezenou zásobu pevné vůle. To v praxi znamená, že člověk se při své změně nemůže spolehnout jen na vůli, té má totiž každý den omezené množství.

5. Největší šanci na úspěch má podle odborníků změnit některý ze svých dlouhodobých návyků. Udělejte z toho stejnou automatiku, jako když se jdete každý večer sprchovat. Tím se, jednoduše řečeno, vykašlete na vůli a začnete spoléhat na něco více stabilního. Říkat si – nesmím to jíst, nesmím, zkrátka nezabírá.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít