Skiareál ve Špindlu slibuje na víkend ideální sněhové podmínky. Nabídne lyžařské závody i koncert.

 Ostatní 
25. února 2016 13:11 / redakce
  0
📷
4 fotografie v galerii
Špindlerův mlýn archiv
Přestože to v nížinách moc nevypadá, na horách je zima v plném proudu. Pokud plánujete vyrazit na víkend na hory, zkuste Špindlerův Mlýn, který nabízí 23 kilometrů upravených sjezdovek a skutečně výborné lyžařské podmínky. Těšit se můžete i na koncert ve Špindlerovském Ledáriu nebo amatérské závody S ČT Sport na vrchol.

„Ve Špindlerově Mlýně je zima stále v plném proudu. Teploty klesají a začali jsme opět zasněžovat. Na sjezdovkách máme čtyřicet až sedmdesát centimetrů sněhu a svahy samozřejmě denně upravujeme. V provozu jsou všechny lanovky i hlavní vleky a k dispozici je kolem třiadvaceti kilometrů sjezdovek. V nadcházejících dnech by nám mělo podle předpovědí přát i počasí, takže všechny lyžaře a snowboardisty určitě zveme užít si slunce a pravé zimní počasí," uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.

Návštěvníci mohou během víkendu vyzkoušet také například Fresh Track - ranní lyžování na čerstvě urolbované sjezdovce ještě před oficiálním spuštěním lanovek s bohatou horskou snídaní nebo naopak večerní lyžování na Hromovce, která je nejdelší osvětlenou sjezdovkou v Čechách. Snowboardisté nebo freestyloví lyžaři se mohou vyřádit na Funtracku Hromovka, kde je čekají nejrůznější bedny, zábradlí nebo i boule a vlnky pro zpestření jízdy. Na Svatém Petru se bude od pátku 26. února konat základní kolo oblíbeného amatérského závodu pro veřejnost S ČT Sport na vrchol.

Pokud dáváte přednost kultuře, pak si včas zajistěte vstupenky na páteční koncert ve Špindlerovském Ledáriu, kde zazní písně z muzikálu Noc na Karlštejně v podání sopranistky Lucie Juránkové a sólistky Magdy Vítkové. „Hudební večer měl naposledy obrovský úspěch, tak jsme se rozhodli jej zopakovat. Návštěvníky vyvezeme k Ledáriu i zpět do Svatého Petra novou šestimístnou vyhřívanou lanovkou na Pláně. Koncert potrvá zhruba půl hodiny. Ledárium je jinak zájemcům k dispozici zdarma každý den a nabízí výstavu ledových soch k příležitosti 700. výročí narození Karla IV.," doplnil René Hroneš, obchodní a marketingový ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Zajímavé zážitky slibuje Skiareál i v následujících týdnech. První březnovou sobotu se tu uskuteční veřejný závod v běhu na lyžích Krkonošská 70. Následovat bude turnaj ve volejbale na sněhu, který se ve Špindlerově Mlýně uskuteční v rámci evropské Snow Volleyball Tour. Zahrát si ale může i kdokoli z návštěvníků ve speciálním turnaji pro veřejnost. Březnové akce vyvrcholí devátým ročníkem největšího snowboardového závodu u nás – Audi Snowjamem. Ten se již třetím rokem řadí do světového poháru FIS ve slopestylu, a slibuje tak jednu z nejlepších snowboardových akcí se skvělou atmosférou a špičkovými jezdci z celého světa. I letošní ročník bude finálovým závodem celé série, vítězům tak budou právě ve Špindlerově Mlýně předány zlaté glóby. Více na www.skiareal.cz
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...