Stop zápachu nohou

 Zdraví 
12. srpna 2016 17:13 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Pach nohou zhoršují uzavřené nekožené boty a nevhodné umělé ponožky . Internet
Je to delikátní záležitost. A vážná. Když někomu smrdí nohy, je to problém pro něj i pro jeho okolí. A páchnoucí nohy může mít špindíra, atraktivní žena i elegantní manažer. Co s tím?
Důležitá je správná volba ponožek, punčoch a punčocháčů.
I při sebevíce prodyšných botách je potřeba mít dostatečně prodyšnou a savou ponožku. Vybírejte si proto pouze bavlněné ponožky, ideálně se savou vrstvou a s antibakteriálním ošetřením. Jestliže k pocení nohou máte navíc ještě sklon, noste s sebou větší počet ponožek a v průběhu dne je měňte. Co se týče silonek, punčoch i punčocháčů i zde dbejte na kvalitu, a také na to zda jsou antibakteriální, obsahují koloidní stříbro anebo nanočástice stříbra. Pravda, takové punčochy jsou sice dražší, ale rozhodně se s nimi vyhnete nepříjemným a mnohdy trapným chvílím. [bomba]

Prostředky proti zápachu noh a bot.
Různé parfémy a deodoranty, jsou velmi propagované a prodávané. Ve skutečnosti vám však příliš nepomohou, protože se mísí se zápachem a bakterie v botách neničí. Neutrácejte proto své peníze zbytečně a raději užijte efektivnější prostředky, jako například vložky do bot s aktivním uhlím. Efektivně působí i kypřící prášek, dětský zásyp anebo soda, které v malém množství vsypte do bot. Podobný efekt má nové koření nebo hřebíček. Nasypte koření do bot a nechte alespoň po dobu jednoho dne působit (eliminuje stávající zápach).

Zapáchajících nohou se nezbavíte pouhým opláchnutím vodou.
Svým nohám musíte dopřát větší péči. Nohy je nutné pořádně umýt mýdlem, a to hlavně mezi prsty. Je také důležité, aby nohy byly po umytí důkladně vysušeny. Dále je vhodné svým nohám dopřát koupel. Tuto koupel můžete vytvořit z různých bylin a preparátů, které eliminují zápach, bakterie i plíseň. Lázeň si můžete připravit například z přesličky, dubové kůry, mateřídoušky, soli, octu, černého čaje či sody. Nohy v koupeli ponechejte alespoň 30 minut. Po namáčení nohy důkladně osušte, nakrémujte krémem s antibakteriální složkou a ideálně ošetřete zásypem nebo kypřícím práškem. Na nohy si nakonec obujte otevřené boty či bavlněné, dobře prodyšné a savé ponožky.

Boty střídejte.
Doporučeníhodnou zásadou je chodit v létě v sandálech nebo botách, které větrají. Uzavřená obuv totiž vytváří v teplém počasí příhodné podmínky pro šíření bakterií. V práci, pokud to jen trochu jde, se přezouvejte z kožených uzavřených bot do pantoflí nebo jiné napříkladzdravotníobuvi. I kožená obuv je ale pro chodidla lepší než umělý materiál. Vyplatí se také obden boty střídat, aby měly šanci pořádně vyschnout.

Propocené boty totiž schnou kolem 24 hodin. Je jasné, že obout si umyté nohy do propocených bot je bez efektu. Na žabky nebo pantofle byste neměli zapomínat při návštěvách saun, posiloven nebo koupališť.

Plísňové infekce chodidel tu totiž doslova kvetou a přenáší se velmi snadno. Zápach chodidel už je jen otázkou času.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Objevte nejnovější kolekci minišatů Reserved. Letní inspirace, které uchvátí!

Styl

Jak vybrat oblečení na prvním rande? Díky červené barvě z vás muž nespustí oči

Tech

Vlastnit či nevlastnit? Auto na „operák“ je dostupnější než kdykoli předtím