Gelové nebo akrylové nehty?

 Krása 
15. září 2016 21:01 / redakce
  0   0
📷
1 fotografie v galerii
gelové nebo akrylové nehty? Internet
Akrylové nehty a gelové nehty – ne, nejsou to jen synonyma pro umělé nehty. Pojďte se podívat, v čem se od sebe liší a jaké mají výhody a nevýhody.
Proč nahradit vlastní nehty umělými?
Ne každé z nás příroda nadělila. Ke krásným nehtům nemusíme mít genetické dispozice, nebo jsme věčné dietářky a to se negativně projeví na našich nehtech. Jen málo žen má skutečně hezké vlastní nehty. Naštěstí kosmetika umí zázraky a perfektní manikúru si můžeme dopřát poměrně jednoduše i bez toho, abychom musely patřit mezi ty, kdo mají pevné, zdravé, krásné a rychle rostoucí nehty. Jaké nehty si ale vybrat – akrylové nebo gelové?

Akrylové nehty

Jestliže se akryl používá správně a profesionálně, může vám posílit nehty a vyplnit všechny trhlinky na povrchu. Některé ženy dávají přednost pevnému, celistvému akrylátovému nánosu na svých nehtech – tenkým destičkám. Jiné upřednostňují sošné akrylové nehty, které jsou prodloužením vlastního nehtu.

Obvykle se akryl nanáší směrem od nehtového lůžka. Je možné vytvořit nehty libovolné délky a tvaru. Po nějakém čase začíná akryl chátrat. Permanentně v intervalu dvou až tří týdnů se provádí korekce u příslušného specialisty.

Odtrhávat rozpadající se nehty nelze, ale ponechat si je – to také není bezpečné. Čím delší nehty, tím větší pravděpodobnost poškození vašich vlastních.

Akrylové nehty se snímají v acetonu, nicméně i toto je nutné, aby provedl profesionál. Odstraňovat akrylové nehty štípacími kleštěmi je také nebezpečné, jelikož to může poškodit vrchní vrstvy nehtů a způsobit, že nehty budou slabé a lámavé ještě hodně dlouho poté.

V souvislosti s akrylovými nehty se mohou vyskytnout určité nedostatky. Někteří nehtoví technici používají speciální přístroje těsně u nehtového lůžka, aby provedli korekci umělých destiček. To může zapříčinit zničení plochy vašeho vlastního nehtu. Navíc je to velmi bolestivé a může vést až ke vzniku podlitin na nehtu.

Jestliže nehty nejsou patřičně nastavené, mohou se objevit pod akrylovým základem mikrodutinky, které je třeba včas vyplnit. V opačném případě hrozí u nehtů srocení a rozvoj plísní.

Gelové nehty

Gel umožňuje nehtům maximálně přirozený vzhled. Někdy také obsahuje umělé proteiny. Vzájemné působení umělého proteinu s proteinem vlastního nehtu vede k vytvoření pružného spojení mezi vlastním nehtem a produktem tak, že zcela eliminuje poškození.

Nehledě na to, že gelové nehty vypadají více přirozeně než lesklé akrylové nehty, odrůstání u gelových nehtů probíhá rychleji než u akrylových.

Na rozdíl od akrylové technologie nedochází v průběhu vytváření krásných nehtů za pomoci gelu k šíření nepříjemného zápachu. Ale i obecně platí, že gelové nehty přinesou mnohem menší újmu přírodní ekologii.

Gelové nehty jsou obvykle dražší. Při odstraňování gelových nehtů musí být nehty spilovány, nemohou být jednoduše odstraněny acetonem jako akrylové.

Jak jste si asi všimli, poměr cena/kvalita akrylových a gelových nehtů vychází z kritéria:

• Na prvním místě jednoho nebo druhého materiálu je přirozenost a ekologická bezpečnost.

• Na druhém místě – pevnost a trvanlivost.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Sandra Nováková popsala hádky s partnerem. Živěji, než byste čekali

Styl

Památka zesnulých nebo Halloween? Jak se slaví svátek mrtvých napříč světem

Dům a zahrada

Než přijdou Dušičky, vyčistěte náhrobky. Na každý materiál platí něco jiného

Zavřít reklamu