Koušete si nehty? Máme pár tipů, jak s tím přestat!

 Krása 
08. listopadu 2016 12:12 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Zlozvykem v podobě kousání nehtů netrpí jen dospělí, ale i děti Thinkstock
Strkáte si ruce do pusy a koušete si nehty pokaždé, když se dostanete do stresující situace? Máte místo prstů krvavé bambulky, které už se stydíte na veřejnosti i ukázat? Chcete přestat, ale nemůžete si pomoct a nevíte jak? Máme pro vás rady, jak se zlozvykem nadobro skoncovat!

Nestíháte v práci, která se kupí na hromadu? Někdo možná hrábne po čokoládě, někomu stačí vrazit ruka do úst a už hryže o sto šest! Jeden nehet, druhý nehet a najednou mají ruce daleko do toho, aby vypadaly jako ruce od galantního muže nebo upravené ženy, navíc opravdové dámy!

Navíc hrozí nebezpečí v podobě zdravotních problémů! Nehty mohou krvácet, ale také chytit infekci nebo se může poškodit celé lůžko, které je náchylné k plísním. Kousání nehtů není dobré ani pro zuby a obecně také pro sebevědomí člověka!

Nehty si koušou nejen dospělí, ale i děti. A ukazuje se, že je postižena až polovina dětí ve věku do 18 let. Často si nehty koušou i mladí lidé po 18. roku věku, avšak do 30. roku se dospělí postupně kousání nehtů zbavují. Najdou se však i starší jedinci, kteří ne a ne přestat!

Pár osvědčených rad

Existuje několik rad, jak se zlozvyku zbavit! V první řadě je to udržovat nehty upravené a čisté. Je potřeba je pravidelně pilovat a používat například bezbarvý lak. Nalakované nehty jsou pevnější, méně se lámou a také není tak jednoduché je okousat, a navíc lak nechutná dobře. Další možností jsou například gelové nehty, které se těžko koušou. Záleží však, jestli se s nimi budete cítit pohodlně.

Pomoct by mohlo i to, že si vymyslíte činnost pro situaci, když vás zastihne stres. Můžete mačkat antistresový míček nebo si dát žvýkačku. Na internetu jsou i speciální mastičky nebo laky, které mají kousání nehtů zbavit. Obsahují například výtazky z pálivých paprik, takže si každý dvakrát rozmyslí, jestli nehty strčí do pusy. Zkusíte je?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná