Koušete si nehty? Máme pár tipů, jak s tím přestat!

Zlozvykem v podobě kousání nehtů netrpí jen dospělí, ale i děti
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Krása 
08. listopadu 2016 12:12 / Thinkstock
  0   0
Strkáte si ruce do pusy a koušete si nehty pokaždé, když se dostanete do stresující situace? Máte místo prstů krvavé bambulky, které už se stydíte na veřejnosti i ukázat? Chcete přestat, ale nemůžete si pomoct a nevíte jak? Máme pro vás rady, jak se zlozvykem nadobro skoncovat!

Nestíháte v práci, která se kupí na hromadu? Někdo možná hrábne po čokoládě, někomu stačí vrazit ruka do úst a už hryže o sto šest! Jeden nehet, druhý nehet a najednou mají ruce daleko do toho, aby vypadaly jako ruce od galantního muže nebo upravené ženy, navíc opravdové dámy!

Navíc hrozí nebezpečí v podobě zdravotních problémů! Nehty mohou krvácet, ale také chytit infekci nebo se může poškodit celé lůžko, které je náchylné k plísním. Kousání nehtů není dobré ani pro zuby a obecně také pro sebevědomí člověka!

Nehty si koušou nejen dospělí, ale i děti. A ukazuje se, že je postižena až polovina dětí ve věku do 18 let. Často si nehty koušou i mladí lidé po 18. roku věku, avšak do 30. roku se dospělí postupně kousání nehtů zbavují. Najdou se však i starší jedinci, kteří ne a ne přestat!

Pár osvědčených rad

Existuje několik rad, jak se zlozvyku zbavit! V první řadě je to udržovat nehty upravené a čisté. Je potřeba je pravidelně pilovat a používat například bezbarvý lak. Nalakované nehty jsou pevnější, méně se lámou a také není tak jednoduché je okousat, a navíc lak nechutná dobře. Další možností jsou například gelové nehty, které se těžko koušou. Záleží však, jestli se s nimi budete cítit pohodlně.

Pomoct by mohlo i to, že si vymyslíte činnost pro situaci, když vás zastihne stres. Můžete mačkat antistresový míček nebo si dát žvýkačku. Na internetu jsou i speciální mastičky nebo laky, které mají kousání nehtů zbavit. Obsahují například výtazky z pálivých paprik, takže si každý dvakrát rozmyslí, jestli nehty strčí do pusy. Zkusíte je?

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Dům a zahrada

Ozdobte své jezírko vodními rostlinami. Vysadit je můžete dvěma různými způsoby

Bydlení

Okurka jako pomocník v domácnosti. Na hmyz, čmáranice i skvrny

Zavřít reklamu