Zázračná rostlina, kterou můžete jednoduše pěstovat doma. Její účinky vás ohromí!

 Zdraví 
08. listopadu 2016 05:23 / Ema Maxová
  1
📷
2 fotografie v galerii
Mladý ječmen - doktor v zeleném plášti Shutterstock
Mladý ječmen, když klíčí a roste získává nesmírné množství živin a energie ze země, vzduchu, vody a slunce. Mladý ječmen je proto nabitý těmito látkami. A to vše v podobě v jaké je vaše tělo dokáže nejlépe zužitkovat. My. pro vás máme navíc návod, jak ho vypěstovat doma!

Mladý ječmen patří mezi takzvané superpotraviny, které jsou nám k dispozici jako pomocníci pro zdraví a vitalitu. Mladý ječmen je rostlinka, která je v poslední době vyhledávanější a vyhledávanější. Konzumuje se především v podobě sytě zeleného nápoje.

Tento zelený zázrak srší neobyčejně prospěšnými vlastnostmi. Mladý zelený ječmen obsahuje spoustu vitamínů. Především pak vitamínu C, E a nezbytné vitamíny z řady B (B1, B2, B3 i B6), dále kyselinu listovou, pantothenovou a biotin, které jsou zde navíc velmi stabilní a před konzumací ječmene dochází k minimálním ztrátám. Obsahuje také spoustu stopových prvků a minerálů jako je draslík, vápník, hořčík, železo, mangan a zinek, jichž má většinou mnohokrát více, než běžněji známé potraviny s těmito prvky.

Nápoj připravený z mladého ječmene vám pomůže při:

• léčení kožních onemocnění - kůže je totiž zrcadlo vašeho zdraví
• chudokrevnost a potíže s krevním obrazem
• pomáhá upravovat hladinu cukrů v krvi, díky tomu je vhodný pro diabetiky
• pomáhá v boji s nadváhou
• posílení imunity
• úžasně napomáhá při detoxikaci organismu
• předcházení civilizačních nemocí
• prevenci rakovinných onemocnění
• pomáhá při problémech se spánkem
• pomáhá také při cévních a srdečních potížích
• Crohnovu chorobu a Ucelózní kolitidu

Nápoj připravený z mladého ječmene obsahuje také rostlinné bílkoviny s nepřeberným množstvím aminokyselin důležitých pro náš organismus a antioxidanty, které zabraňují předčasnému stárnutí buněk. Zapomenout bychom neměli ani na chlorofyl, který napomáhá okysličovat krev a veškeré tkáně.

Díky tomu, že napomáhá udržet acido-alkalickou rovnováhu, v našem organismu pak nevzniká kyselé vnitřní prostředí, ve kterém se často daří zánětům, plísním a rakovinotvorným buňkám.

Příznivých účinků na lidský organismus je mnoho a stojí za to, tuhle úžasnou zelenou rostlinku vyzkoušet.

Mladý ječmen si můžete vypěstovat i doma

Tento zelený elixír života si opravdu můžete vypěstovat i doma. V našich podmínkách to nebude žádný problém. Ječmen je totiž nejstarší pěstovanou plodinou v tuzemsku. Pokud nemáte zahradu, můžete ječmen pěstovat i v obyčejném truhlíku třeba na balkoně či terase. Stačí jen zasít semínka do správného substrátu a pak jen dopřát rostlince trochu slunce a dostatek vody pro růst.

Mladý ječmen bychom měli sklidit dříve, než přesáhne výšku 25 cm. Této výšky rostlinka dosáhne přibližně po deseti dnech od vysazení! V tu chvíli kdy má nejlepší nutriční vlastnosti. Následně použijeme lis či odšťavňovač a vylisujeme si přírodní šťávu, jejíž čerstvost si můžeme vychutnávat doslova bez výčitek!

Pokud se vám nechce mladý ječmen pěstovat, můžete si ho koupit. K sehnání je v každé lékarně či obchodu se zdravou výživou v podobě zeleného prášku. Tento prášek se smíchá s vodou nebo ovocnou štávou. Můžete si ho také přidat do jogurtu. Nikdy však mladý ječmen nezalívejte vodou teplejší než 40°C, zničili byste tak důležité látky v něm obsažené!

Mladý ječmen pijte nalačno, 20 minut před jídlem ráno i večer. Nápoj z Mladého ječmene se tak maximálně vstřebá. Starší a nemocní lidé by měli mít vyšší dávkování. Mladým ječmenem se nelze předávkovat, děti by měli užívat 1 lžičku denně.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton ochutnala afrodiziakum známé jako karibská viagra: Její fanoušci z toho šílí, chtějí ho...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu