Pijete kávu? Mrkněte na nový výzkum! Jeho výsledky vás opravdu hodně potěší!

Dovedete si představit den bez lahodného šálku kávy?
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
06. listopadu 2016 06:00 / Shutterstock
  195   12
Některé průzkumy potěší víc než jiné. To je případ kávy. Již víme, že tento lahodný nápoj dokáže pomáhat v boji s rakovinovým bujením, ale pomáhá i při jiných onemocněních.

Podle loňského zjištění vědců z Harvardovy univerzity může v množství tří až pěti šálků denně chránit káva před diabetem typu 2, Parkinsonovou chorobou či onemocněním srdce a cév. Nyní devět rozsáhlých studií zjistilo, že je kofein silným hráčem i na poli ochrany jater před cirhózou.

Podle studie stačí denně šálek kávy a riziko cirhózy klesá až o 22 procent. Při konzumaci dvou šálků denně dokonce o 43 procent, tři šálky denně snižují riziko cirhózy o 57 procent a čtyři šálky až o 65 procent.

Možná vám připadá, že cirhóza sama o sobě není žádná epidemie, ale během posledních let se světová úmrtnost pacientů pohybuje kolem jednoho milionu ročně. Cirhózu vyvolává řada faktorů, k nejznámějším a nejrizikovějším patří pravidelná konzumace alkoholu ale i obezita.

Vědce teď čeká poměrně příjemný výzkum, při kterém musí určit, jaký druh kávy má ohledně našeho zdraví ty nejlepší účinky. Zda je to káva filtrovaná, instantní, mletá či překapávaná.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Bydlení

Držte cizí kočky dál od svých záhonů. Vyhnat je můžete bezpečnými způsoby, aniž byste jim ublížili

Zavřít reklamu