Podle nejnovější studie trpí přes polovinu mužů sexuální dysfunkcí

 Vztahy 
12. prosince 2019 16:10 / Mirka Malá
  0
📷
3 fotografie v galerii
Muži mají časté problémy v sexu Pixabay.com
Sexuální dysfunkce u mužů je překvapivě častějším jevem, než by se na první pohled mohlo zdát. To z toho důvodu, že většina mužů se za svůj nedostatek stydí, nemluví o něm a dokonce se ani neléčí. Z průzkumu ale vyplývá šokující údaj. Sexuální dysfunkcí trpí dokonce více jak polovina mužů.

Podle nejnovější studie uveřejněné v odborném žurnálu Biomedicine & Pharmacotherapy trpí nějakou formou sexuální dysfunkce v různé intenzitě až 52 procent mužů ve věku 40 až 70 let. Problémy v sexu se ale nevyhýbají ani mladším ročníkům. Podle staršího průzkumu publikovaného v The Journal of Sexual Medicine například erektilní dysfunkce postihuje zhruba čtvrtinu dospělých mužů pod 40 let věku.

Ženy takové muže nechtějí

Ženy se takovým mužům spíše vyhýbají. Podle nového průzkumu by například 40 procent žen nikdy nerandilo s mužem s nízkým libidem nebo erektilní dysfunkcí, více než čtvrtina by pak kvůli těmto problémům ukončila i již probíhající vztah. Dokonce ani single ženy by nechtěly s takovým mužem navázat vztah. Ženy za nejproblematičtější sexuální dysfunkci označily nízké libido, na druhé místo pak dosadily erektilní dysfunkci a o třetí příčku se dělí předčasná a opožděná ejakulace.

Jaké jsou možnosti

Sexuální dysfunkce mužů jsou z větší části psychického charakteru. Lékaři tedy doporučují ke všem typům léčby především terapii u psychologa. Jednotlivé dysfunkce, především pak potíže s ejakulací lékaři léči pomocí medikamentů, v případě nutnosti rovněž operativně. V některých případech se může jednat také o hormonální poruchu v podobě nízké hladiny testoteronu. I zde lékaři mohou pomoci medikamenty.

Přírodní varianty léčby

Muži ale mohou vyzkoušet i přírodní variatny léčby. Jednou z nejznámějších bylin je kotvičník, který má velice široký záběr působení. Především ale zvyšuje hladinu testosteronu, a tím pomáhá k lepší potenci. Jako afrodiziakum, které posiluje sexuální funkce, působí také maralí kořen - leuzea. Doporučovány bývají rovněž dangšen (pazvonek), který zlepšuje libido dokonce u obou pohlaví, a také kustovnice čínská.

Pomůže předehra

Jakkoliv jsou však mužské sexuální problémy pro ženy nepříjemné, celých 45 procent respondentek by bylo ochotných zůstat ve vztahu s partnerem, který sice trpí nějakou sexuální dysfunkcí, ale zato má rád předehru a je v ní dobrý. Co se týče předehry, ta je pro většinu žen, konkrétně 57 procent, důležitější než výdrž muže.

Důležitost předehry pak dle průzkumu roste s věkem: mezi ženami do 25 let ji před výdrží upřednostňuje 48 procent, ve věku od 35 do 45 let pak 57 procent a v kategorii 54 let a více je důležitější pro 68 procent žen. Dále čtěte: 9 z 10 lidí má svou tajnou sexuální fantazii. Jaká je ta nejčastější?

 

Témata: muž, žena, dysfunkce, erekce
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton ochutnala afrodiziakum známé jako karibská viagra: Její fanoušci z toho šílí, chtějí ho...

Styl

Sváteční pečení na velikonoční stůl: Staročeská nádivka a pravý mazanec by neměly chybět

Tech

Falcon 9 má konkurenci. Neutron je nová, větší a levnější vesmírná raketa