Rudé rty jsou neskutečně sexy! Poradíme vám se správným odstínem

Červená barva je trendem už několik desítek let
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
15. prosince 2017 13:54 / Shutterstock
  0   0
Chcete si koupit rtěnku a nevíte, jak si v tom nepřeberném množství barev a odstínů vybrat tu, která vám opravdu sluší? Nenechte se od nákupu odradit. Stačí, když se při výběru budete řídit jednoduchými pravidly.

Pokud si třeba myslíte, že vy rozhodně nejste ten typ, který by měl nosit rtěnku a už vůbec ne červenou, tak jste na omylu! Červená totiž sluší každému!

Odstín pro každého

Trik je v tom, že musíte najít správný odstín. Nejvíce vám napoví vaše pleť. Pokud je světlá, je jasné, že tmavé a křiklavé odstíny budou na vás vypadat jako pěst na oko. Tyto odstíny budou naopak velmi slušet snědším odstínům pleti a světlým odstínům zase jemnější a světlejší tóny.

Také se řiďte pravidlem, že nejvíce vám budou slušet tóny, které se od vašich rtů liší maximálně o dva odstíny.

Jaké rtěnky pro světlý typ

Pokud jste nositelkou světlé pleti a neholdujete ani soláriu, bude vám slušet broskvová, lehce růžová nebo korálová rtěnka. Pokud jste zrzka, vyberte si rtěnku, která má zlatavý nádech. Pokud máte kůži narůžovělou, zkuste odstín třešní.

Tmavé typy mohou jít i do rudé

Jestli máte pleť opálenou nebo jste od přírody tmavý typ, nebojte se tmavších tónů, vyzkoušet můžete třeba švestkovou, čokoládovou nebo třešňově červenou. Slušet vám bude i vínová nebo temně rudá. Pleti, která má olivový nádech, zase bude slušet sytá červená. Pokud máte barvu pleti někde mezi, vyzkoušejte růžovou, malinovou, oranžovou nebo univerzální korálovou. 

Vybírejte i podle rtů

Při výběru odstínu také myslete na to, jaký máte tvar rtů. Plným rtům budou slušet matové rtěnky, tenkým rtům prospívají světlé odstíny. Pomocí konturovací tužky si můžete rty i opticky zvětšit. Konturku můžete zvolit i o tón tmavší, než je rtěnka.

Pomůže vám i lesk nebo rozjasňovač, který naneste lehce nad horní či dolní ret. Pokud máte velké plné rty, můžete si dovolit tmavé odstíny, které rty opticky zužují. S přibývajícím věkem volte krémovější rtěnky. Ty dodají vašim rtům potřebnou péči a hydrataci. Pokud nemáte ukázkově bílé zuby, vyhněte se křiklavým odstínům, zejména růžové nebo oranžové. Sáhněte naopak po tělové nebo tmavě červené.

Výrazné rty nebo oči

Nezapomeňte se řídit pravidlem, že pokud máte výraznou rtěnku, neměli byste mít už tolik výrazné oči. Jinak byste mohla působit vulgárně. Rtěnku vybírejte i podle příležitosti. Na denní nošení zvolte jemnější odstín, na večer můžete zvolit odstín výraznější. A dejte pozor na rtěnky s oranžovým teplým podtónem, zvýrazňují žluté zabarvení zubů. Rtěnku můžete také zkombinovat s lakem na nehty. O tom, jaké odstíny i tvar nehtů jsou letos trendy, jsme psali zde.

Jak napravit špatný odstín

Protože světlo v parfumériích a drogériích dost klame, může se vám stát, že si přeci jen pořídíte špatný odstín. Každopádně nezoufejte. Zkuste si rtěnku smíchat buď se světlejším nebo tmavším odstínem a vlastní rtěnku máte hotovou!

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Dům a zahrada

Ozdobte své jezírko vodními rostlinami. Vysadit je můžete dvěma různými způsoby

Bydlení

Okurka jako pomocník v domácnosti. Na hmyz, čmáranice i skvrny

Zavřít reklamu