Dbejte na správné odličování očí! Zabráníte vráskám kolem očí.

 Krása 
15. února 2017 07:31 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Každodenním rituálem téměř všech žen je odlíčení očí, které je nedílnou součástí péče o pleť a čištění pleti. Shutterstock
Je si potřeba uvědomit, že oko a jeho okolí je tvořeno jemnou kůžičkou, která se rychle podráždí a snadno tíhne ke vráskám.

Mascara, oční stíny či linky patří do kosmetické výbavy mnoha žen. Přesto, že tyto prostředky nám pomáhají ke krásnému a svůdnému pohledu, pro naše oči a pokožku v jejich okolí jsou zátěží. Proto si třeba oči poctivě odličovat. Avšak mnoho žen si oční partie odličuje jen občas a také z těch, které to dělají pravidelně, se najdou mnohé, které přitom dělají zbytečné chyby. Jak tedy na to?

Odličovač očí

Na odlíčení očí jsou vhodné různé kosmetické odličovače, které se dají běžně koupit v drogeriích. Vybírat bychom si měli podle toho, jakou mascaru používáme – na voděodolnou mascaru jsou nutné „silnější zbraně“ – a v případě citlivých očí je dobré volit odličovač s označením „sensitive“. V případě, že při použití nějakého odličovače pocítíte pálení nebo svědění pokožky či samotných očí, je možné, že máte alergickou reakci nebo je pro vás daný odličovač nadměrně dráždivý. Tehdy raději přesedlejte na jiný.

Pro ty, které chtějí méně „chemie“, je zde možnost odličovat si oči i pomocí vodou jemně navlhčeného abavlněného či bambusového tamponku (dají se koupit, nebo se dají jednoduše použít kousky vhodných textilií). Pokud používáte voděodolnou mascaru, budete zřejmě potřebovat na odlíčení olej, protože tyto řasenky nejsou rozpustné ve vodě. Použít můžete například přírodní olivový či mandlový olej na vatovém tampónku.

Správné tahy při odličování očí

Velmi důležité při odličování očí jsou správné tahy. V žádném případě bychom oči neměli drhnout z jedné strany na druhou. Vatový tampon napuštěný odličovačem, nebo vodou či olejem navlhčený kapesník či kousek látky, nejdříve přiložíme k očím a necháme chvilku působit, aby make-up trochu pustil. Teprve pak začneme jemnými tahy oči odličovat. Tamponem stíráme oči směrem dolů a řasy také odlíčujeme směrem od kořínků ke konečkům. 

Žádné drhnutí či mnutí, takto bychom jen nahrávali tvorbě vrásek. Pokožka kolem očí je velmi jemná a tenká, a tudíž se na ní nešetrné zacházení i rychle projeví. Oblast pod očima se doporučuje odličovat směrem od vnějšího koutku k vnitřnímu jako prevenci tvorby vrásek. Oči odlíčit tak dlouho, dokud nezůstane tampon celkem čistý. Na závěr je třeba odstranit zbytky odličovače z pokožky. Tvář si opláchněte čistou vodou a pokud jste použili olejový odličovač, zřejmě bude třeba použít i něco na odmaštění (například trošku jemného mýdla na obličej).

Po tom, jak si oči důkladně odlíčíte a odstraníte i zbytky odličovače, je na řadě ošetření pokožky kolem očí vhodným očním krémem. Krém dodá pokožce potřebnou hydrataci. Jako prevenci očních vrásek lze používat i přírodní šípkový olej, který se v tomto směru opravdu osvědčil. Krém nebo olej do pokožky kolem očí jen jemně „vklepkávame“ bříšky prstů.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Aňa Geislerová jako prezidentka Česka. V Čaputové prý inspiraci nehledala

Styl

Původ pověry o svatbách v květnu i nové trendy šatů pro nevěsty odhalila majitelka svatebního salonu

Tech

Solární plachty, které ohýbají světlo, jsou budoucností efektivního pohonu kosmických lodí

Zavřít reklamu