Pozor! Činnosti, které opravdu nikdy nesmíte dělat v posteli!

 Ostatní 
14. února 2017 06:45 / Jitka Jahodová
  0
📷
8 fotografií v galerii
Když sdílet postel, tak jedině s partnerem Shutterstock
Využíváte postel k relaxu nebo si z ní děláte jídelnu či třeba pracovnu? Není divu, že mnoho lidí si pak stěžuje na špatný spánek. Je načase váš přístup k posteli změnit.

Tady je 6 činností, které byste nikdy v posteli neměli dělat.

Televizor
Pro mnohé je usínání u televizoru noční rituál. Myslíme si, že televizor nás uspává, ale je to pravý opak. Blikající obrazovka a zvuk filmu nebo seriálu stimuluje náš mozek a brzdí náš plnohodnotný spánek. Chcete-li se dobře vyspat, vypněte televizor alespoň hodinu před spaním, aby si váš mozek a celkový organismus odpočinul a připravil se na spánek.

Telefon
Mnoho lidí neodloží telefon z ruky ani v posteli. Musí překontrolovat všechny sociální sítě, maily a ještě před spaním napsat pár zpráv. Ale pozor. Je to podobné jako s televizorem. Navíc vlny, které mobil vysílá, narušují náš spánek. Nejlepším řešením je nechat svůj telefon v jiné místnosti, než spíte. Je to těžké, ale zkuste to.

Jídlo
Lahůdky do postele? Nejenže si můžete zašpinit ložní prádlo a vystlat postel mnoha drobky, ale tímto způsobem si do postele můžete pozvat i různou drobnou havěť. Držte proto jídlo dál od vaší ložnice. Navíc přejídání nebo mlsání večer také neprospívá vašemu dobrému spánku.

Hádky a neshody
Každý večer se v posteli setkáte s vaším partnerem. Chcete-li mít oba klidný spánek, nezačínejte s hádkami a výčitkami. Zbytečně se znervózňujete a vaše myšlenky vám nedovolí spát.

Práce
Necháváte si některé pracovní povinnosti i na čas, kdy už ležíte v posteli? Není to dobrý nápad. Váš organismus je unavený a denní produktivita už má to lepší za sebou. Pracujte v práci, a když máte spát, tak spěte. A hlavně. Nesnažte se oklamat váš organismus. To se vám stejně druhý den vymstí.

Sdílení postele
Je opravdu nutné, aby váš domácí mazlíček ležel v posteli s vámi? Na tohle domácí zvířata nikdy nezvykejte. A když už se tak přece jen stalo, urychleně s tím skončete. Svému pejskovi či kočičce kupte vlastní pelíšek. Spánek budete mít lepší vy i váš chlupáč.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Nová verze filmu Tři oříšky pro Popelku se objeví před Vánoci v kinech, i s Pavlem Trávníčkem

Styl

Konopí a imunitní systém. Čtyři způsoby jak zvládnout virovou sezónu s CBD

Tech

Pokud máte auto s pohonem kol 4x4, pak je dobré vědět, jak jej správně používat

Zavřít reklamu