Co tak zkusit sex ve třech

 Vztahy 
07. února 2017 07:03 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Přístup k sexu je hlavním a rozhodujícím faktorem při hledání odpovědi na otázku, jestli je sex ve třech něco pro vás.  Shutterstock
Kdo si neumí představit pod peřinou víc než čtyři nohy, ať nečte dál. Někdy se zkrátka stane, že do páru jsou tři. Pro někoho naprosto nepřijatelná představa, pro dalšího třeba zpestření zkomírajícího partnerského života, pro jiného dokonce běžná sexuální praktika.

Fantazii se meze nekladou. A té sexuální už vůbec ne! Tak proč si neužít třeba takový sex ve třech? Navíc si tím můžete zpestřit i partnerský sexuální život.

Chcete to oba

Přání zkusit si trojku většinou vysloví partner. Než kývneš, přemýšlej. Chceš mu jen vyhovět a udělat mu radost, nebo po tom toužíš taky? Jsi připravena na sokyni ve vlastní posteli? Nedělej to jen proto, že si to přeje on. Možná by ses i přemohla a celou akci přetrpěla, ale jak bys pak mohla pokračovat ve vztahu, kterým by tohle rozptýlení pěkně otřáslo? On tvé odmítnutí pochopí a bude ho respektovat. A jestli ne, rozhodně ti za to nestojí.

Tip: Nevíte, kde najít partnera do trojky nebo jak by pozvání mělo vypadat? Přečtěte si reálné zkušenosti v článku: Jak jsem šla do své první trojky.

Vybírejte si

Možná vás z chladně racionálního uvažování nad něčím tak iracionálním jako je „trojka“ už pomalu přechází chuť. A to zdaleka nejsme u konce. Do tanga sice stačí dva, ale společenství tvoří tři (nebo též tři fackují kolegu – ke kterému překladu latinského rčení se přikloníte už nechám na vás). A právě o toho nebo tu třetí se teď jedná. 

Bude to žena nebo muž? S trochou nadsázky otázka, která trápí lidstvo již po staletí. Je téměř nepochybné, že váš partner si bude chtít splnit sen snad každého muže a prožít noc se dvěma ženami, vy se možná budete klonit k opačné alternativě. Velice často právě na tomto místě dosud slibně vyvíjející se záměr ztroskotá. Při překonávání tohoto úskalí se raději vyhněte příslibům nebo podmiňováním jedné varianty druhou. Pokud by pak proběhla jen jedna a k druhé ne a ne dojít, byť z objektivních důvodů, na hladinu by mohly ode dna vyplavat nepříjemnosti.

Jak přesvědčit partnera

Stávají se ale i situace, kdy pár nebo manželé mají na sex ve třech jiný názor. Pokud jste si ho například vy ve svých svobodných dobách oblíbila, bude možná trochu oříšek přemluvit k takovému milování partnera, který zkušenosti s „trojkou" nemá. Argumentovat tím, že je to jakýsi lék proti nevěře, nemusí být vždy účinné. Zkuste ho spíše nalákat na to, že mu nabídnete nějakou vaši hezkou kamarádku, která by do toho šla. „V žádném případě na stydlivějšího muže nijak nespěchejte nebo netlačte. To pánové nemají rádi. Musí mít vždy pocit, že to chtějí vlastně oni sami, nikoli že je to vaše přání," doporučuje sexuolog Dr. Hájek.

Výhody a rizika

„Vyzkoušet nepoznané" sice může být dobrým lákadlem, ale důležité je, zda vás osobně skutečně takovýto sex přitahuje. Pokud ano, pak hledáte důvody, proč byste si ho neměla odpouštět ani tehdy, kdy už máte stálého přítele a vážný vztah. Výhodou sexu ve třech (v případě že máte partnera) je pestrost sexuálního života. „Jako boj proti stereotypu může být ‚trojka‘ dobrou volbou. Ale pozor na žárlivost!" varuje Dr. Hájek.
A tím se dostáváme zřejmě k největšímu riziku. Ne každý totiž snese pohled na svého miláčka, jak si užívá s jinou nebo jiným. Proto je dobré se nejdříve společně domluvit, kdo bude tím třetím. „A pochopitelně je zde ještě riziko zdravotní. V tomto případě se můžete chránit třeba kondomem. Anebo si zkrátka zdravotní stav třetí osoby nechat lékařsky ověřit. To v případě, že máte v plánu scházet se takto častěji, jistě oceníte," radí sexuolog.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum