Líbání je víc jak sex!

 Vztahy 
03. února 2017 19:15 / Marie Popelková
  0
📷
3 fotografie v galerii
Líbání je potěšením. Shutterstock
Rty sice patří k nejcitlivějším erotogenním zónám, ale polibek má daleko více významů, než je ten sexuální.

Líbání je potěšením. Je součástí milostného aktu i důležitým elementem prvních schůzek s novým objevem. Snad jen podvědomě tušíme, že polibky představují taky zdroj informací, jejichž důležitost není tak úplně zanedbatelná.

Nejhlubší fyzické propojení 

Dalším stupněm francouzského líbání jsou pusy vlhké, při nichž se partneři i olizují, nejen zevnitř, ale i vně, ústa jsou často otevřená široce a nejsou spojená, zatímco spolu zápasí jazyky.

Výměna slin není nic neobvyklého. Jedná se o nejhlubší fyzické propojení, intenzivní milostný vztah plný sexuální energie. Tohle líbání se provozuje při sexu nebo mu bezprostředně předchází. Zřídkakdy ho neprovází vzrušení pohlavních orgánů. Zmíněný styl mají o něco raději muži, ale ani ženy se mu při sexu nevyhýbají.

Líbání na tváře může být nejen pozdravem mezi přáteli a rodinnými příslušníky, ale také projevem lásky a úcty vůči partnerovi. Jsou to polibky pozorné a něžné vyjadřují cit a respekt zároveň. Na rozdíl od předchozího polibku nevyjadřují sexualitu ale citovou stránku.

Pokud se partneři líbají ústy na ústa, ale mají je pevně zavřená a suchá, pak se jedná o projev jisté rezervovanosti. Znamená to také, že dvojice není tolik propojená a necítí se spolu pohodlně. Často je polibkem partnerů žijících spolu mnoho let, kterým ze vztahu vyprchala vášeň. Vyjadřuje jistou bariéru mezi partnery, kterou si během let vytvořili.

Pusa více než sex

Provedená studie ukázala, že první pusa je nejednou mnohem důležitější než samotný první sexuální styk. Na první polibek si dokážeme vzpomenout mnohem detailnější než na první sex. Výzkum potvrdil i fakt, že pro mnohé je líbání intimnější záležitostí než sex.

Polibek při zpečetění manželského svazku

Napadlo Vás vůbec, proč dvojice, která se bere, se po prohlášení oddávajícího, políbí? Jedná se jen o přežitek, zvyklost, která se tak nějak zažila, ale nemá žádnou větší hloubku? Polibek v tomto případě plní funkci zpečetění manželského svazku. Zatímco před uzavřením manželství se pár mohl těšit z mileneckých polibků, tak s uzavřením manželství můžeme hovořit již o manželských polibcích. Ty však nemusí nijak ztratit na své vášnivosti, vřelosti. Vždy je to jedincích, jak budou o svůj vztah, o svoji vášeň, pečovat, aby jim neskomírala.

Souhra smyslů

Oblast rtů a jazyka je velmi bohatá na nervová zakončení. Neurochemické reakce, které při polibku vznikají, hrají velkou roli při vzniku emocí. Při líbání zapojujeme hned několik smyslů najednou. Souhra hmatu, čichu a chuti vysílá do mozku informaci, zda druhého za partnera chceme, nebo ne.

Líbání spouští lásku

Líbání podporuje pocity, které lidé často připisují lásce a zamilovanosti. Proto může být polibek předzvěstí nového romantickém vztahu, ale také posiluje a zpevňuje vazby mezi členy rodiny a přáteli. Existují různé varianty polibků, které patří do našeho života. Dokážou totiž smysluplně vyjádřit naše pocity tehdy, když už slova nestačí nebo je vyjádřit nemohou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Jurského parku, Sam Neill, odhalil, že trpěl rakovinou: Těší mě, že jsem naživu, říká

Styl

V boji proti vráskám a ochablé stárnoucí pokožce, vsaďte na mikrojehličkovou terapii. Stimuluje tvorbu...

Tech

Největší nukleární ponorky světa: Ruské Akuly a Boreje