Sněhové radovánky pro Vaši ratolest

 Děti 
01. února 2017 07:38 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Hry ve sněhu pro děti. Shutterstock
„Padá sníh, pojedeme na saních!“ Co když ale nemáme sáně, nebo je jenom nechceme tahat? Jak vyřádit vaše dítko, když je venku sníh?

Nejen sáňkování, bobování, koulování nebo stavění sněhuláka zabaví Vaše děti, když konečně napadne sníh. Máme pro Vás několik tipů na další sněhové radovánky.

HONIČKA PO CESTIČKÁCH

Druh: zimní
Místo: louka s neporušeným sněhem
Délka: 15 min
Hráči: skupina a jeden

Na louce, kde je neporušený sníh, se vyšlape několik cestiček, které se různě kříží. Některé mohou být i slepé. Hráči se během hry mohou pohybovat pouze po cestičkách. Jeden hráč má babu a snaží se někoho dotknout. Po dotyku mají babu oba, a hra pokračuje takto lavinovitě dále, dokud nezbývá poslední hráč - vítěz. Po cestičkách se smí chodit pouze korektně - nesmí se přeskakovat z jedné do druhé (mimo křižovatky). "Baba" se ale smí dávat lidem, kteří jsou na jiné cestičce. Pozn. Pro rozlišení si ten, kdo má babu sundá čepici apod.

LOV LÉTAJÍCÍCH RYB

Druh: zimní
Místo: kdekoli
Délka: do 15 min
Hráči: dvojice

Ryby představuje koule, kterou vyhodí první hráč do výšky alespoň jeden metr nad sebe. Aby byla ryba chycena, musí ji druhý hráč trefit sněhovou koulí dříve, než dopadne na zem. Každý hráč třikrát nahazuje rybu a třikrát po sobě střílí.

NA SANÍCH KOLEM PRAPORKU

Druh: zimní sportování
Místo: rovné
Délka: 15 min
Hráči: 2-3 skupiny
Pomůcky: 1 sáně na skupinu

Všechny hráče rozdělíme na družstva a družstva pak do trojic. Každému družstvu přidělíme jedny saně. Soutěží mezi sebou trojice. Před prvními (asi 20-30 kroků) zapíchneme do sněhu barevný praporek. Před počátkem hry se jeden hráč posadí na saně, druhý uchopí provaz a třetí se postaví dozadu a bude saně tlačit. Na znamení organizátora hry vezou hráči saně kupředu, objedou praporek a vrátí se zpět na linii startu. Tam předají saně následující trojici svého družstva a sami se postaví na konec. Štafeta pokračuje tak dlouho, dokud se všechny trojice nevystřídají. Hru můžeme třikrát opakovat, aby se hráči vystřídali na všech místech. Vyhrává vždy družstvo, které skončilo první. Hráče můžeme rozdělit i do dvojic, pak jeden hráč veze druhého k praporku, kde si vymění úlohy.

Témata: děti, sníh, hraní, zábava, zima
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...