Jak se zbavit cigaretového kouře z oblečení a vlasů

Zkuste několik triků, které vás zbaví cigaretového pachu a vaši blízcí to určitě ocení.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
29. ledna 2017 07:50 / Shutterstock
  22   7
Znáte to! Přijdete k ránu domů z párty, vinárny nebo od přátel a zjistíte, že páchnete jako popelník. Všudypřítomný vlezlý kouř z cigaret se dolova nasákne do všeho, co jste na sobě měli. Zbavit se ho nebývá snadné.

Ani nemusíte být kuřák, abyste měl potíže se zápachem vašeho oblečení po kouři. Stačí na deset minut navštívit kuřáckou restauraci nebo bar a kouřový odér je na světě.

1. Jedlá soda

Jedlá soda má jednu fantastickou vlastnost a to tu, že dokonale pohlcuje pachy. Zabírá na smradlavé popelníky, takže bude fungovat i na vlasy a oblečení. Pokud si tedy nemůžete umýt vlasy nebo zakouřené oblečení vyprat, nasypejte na něj trochu jedlé sody a nechte chvíli působit.

2. Jablko

Jablko odstraní zápach po cigaretách přímo z vašich úst, takže nikdo nepozná, že jste si zapálili. Co ale funguje taktéž skvěle, je jablečný ocet. Rozmíchejte 1/4 šálku jablečného octa v 2,5 šálku vody a roztok pomalu nalijte na hlavu, nechce zaschnout a po několika hodinách opláchněte. Vlasy budou naprosto bez zápachu.

3. Rajčatová šťáva

Nejedná se sice o příliš chutnou a voňavou metodu, jak odstranit zápach z vašich vlasů, nicméně funguje dokonale. Namočte si vlasy do rajčatové šťávy a nechte ji působit 10 asi 15 minut. Poté umyjte vlasy studenou vodou a běžným šamponem.

4. Vytvořte octovou páru

Existují dva způsoby, jak odstranit zápach z oblečení, které z nějakého důvodu nemůžete vyprat. Tím prvním je horká voda a ocet. Naplňte vanu asi do 1/4 vařící vodou, přilijte trochu octa a pak nad vanu pověste oblečení, které jste dali na ramínko. Octem prosycená pára účinně pomůže zápach odstranit.

5. Bílý ocet

Dalším osvědčeným trikem je přidat do vody na máchání 1/4 šálku bílého octa. Nebojte se, že oblečení pak bude smrdět kysele. Nepříjemná vůně octa totiž úplně vyprchá.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu