Léčivé účinky hlívy ústřičné

 Zdraví 
24. ledna 2017 07:35 / Bronislava Silná
  2
📷
1 fotografie v galerii
Hlíva ústřičná má skvělé účinky na naše zdraví. Shutterstock
Hlíva je dřevokazná houba a donedávna byla brána jen jako pochoutka. V posledních letech se ale prokázaly její léčivé účinky a hlíva se stala vedle jiných hub středem zájmu. Poradíme, na co můžete hlívu využít.

Podpora imunity

Toto má hlíva společné i s některými dalšími houbami, například se žampionem. Podporuje naši imunitu. Působí protizánětlivě, antiviroticky a protialergicky.

Snižování cholesterolu

Hlíva umí snižovat hladinu zlého cholesterolu v krvi. Jednak tím, že obsahuje spoustu vlákniny a ta na sebe cholesterol váže, ale také tím, že obsahuje přírodní statin. Jde o látku, která je součástí léčiv na snižování cholesterolu v krvi. Na rozdíl od té chemické nemá statin z hlívy vedlejší účinky.

Blahodárný vliv na cévy

Nejen díky snižování hladiny cholesterolu, ale i díky obsahu dalších látek působí hlíva ústřičná výborně na naše cévy. Zvyšuje jejich pružnost, zpevňuje jejich stěny a tak pomáhá v prevenci křečových žil.

Krevní tlak

Hlíva upravuje krevní tlak. Tím chrání nejen naše srdce, ale také oči, protože se snižuje tlak v očích, což pomáhá nemocným cukrovkou i jiným pacientům.

Mnoho dalších účinků

Tato houba dokáže i další divy. Uvolňuje ztuhlost kloubů a šlach, upravuje střevní peristaltiku, obnovuje střevní mikroflóru, léčí kožní ekzémy a pomáhá při alergiích.

Použití

Houby můžeme používat čerstvé. Můžeme si je dokonce pěstovat doma. Pokud dáváme přednost produktům kupovaným a chceme podpořit výrobce léčiv, můžeme si zakoupit léčivý přípravek v tobolkách. Oblíbeným receptem je hlíva jako dršťková polévka či obalovaná jako vídeňský řízek.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu