Vyvarujte se chyb při čištění uší

 Zdraví 
30. ledna 2017 08:42 / Bronislava Silná
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nesprávné čištění ohrožuje váš sluch! internet
Někdy to člověk v touze po hygieně přehání a může si dokonce poškodit zdraví. Dozvíte se, jaké chyby hrozí při čištění uší a jak správně postupovat.

Použití vatových tyčinek

Vatové tyčinky mají smysl, pokud jimi maminka jemně čistí záhyby ušního boltce kojence či batolete. Strčit si vatovou tyčinku do ucha je nesmysl a katastrofa. V momentu, kdy ji zasuneme hloub, dochází k zatlačení ušního mazu do zvukovodu a následně hrozí vytvoření zátky, kterou vám pak musí odborně vytáhnout lékař. Některým lidem se také v tomto případě zanítí zvukovod nebo se spustí zánět středního ucha.

Použití ostrých předmětů

Zdálo by se, že podobně hloupý nápad nemůže nikdo mít, ale opak je pravdou. Lékaři by mohli napsat celé romány o tom, čím se lidé poranili na bubínku či ve vnějším zvukovodu. Opravdu -  pletací jehlice a další podobné předměty do ucha nepatří.

Ušní kapky a spreje

Pro ty, kdo skutečně potřebují řešit ucpané ucho jsou právě spreje a kapky vhodným řešením. Stačí i ty levné a pomáhají samočistící schopnosti ucha. Ve většině případů je ale zbytečné do nich investovat. Nejlepší je spolehnout se na přírodu.

Ucho čistit jen zvenku

Správně fungující ucho posouvá ušní maz, který ho zvláčňuje a chrání postupně směrem ven. Tam ho můžeme prstem či krajem ručníku nebo kapesníku odstranit. Zasunutí tyčinky nebo jakéhokoliv jiného předmětu působí proti tomuto přirozenému procesu a je proto na škodu. Zkuste si přestat vehementně čistit uši a možná zjistíte, že se vám po čase zlepší sluch a zmenší potíže s ušními záněty.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej