Co dělat se starými hračkami? Vytvořte si originální vzpomínku

 Děti 
08. července 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  1
📷
10 fotografií v galerii
Některé hračky je opravdu škoda vyhazovat. Pinterest
Je škoda hračky vyhazovat, ale co s nimi dělat, když už si s nimi dítě nehraje, nebo z nich prostě vyrostlo? Hračky můžete buď přetvořit na jinou užitečnou věc, nebo je můžete archivovat a věnovat dítěti v dospělosti.

První medvídek, oblíbené autíčko nebo panenka. Každé dítě má oblíbenou hračku, kterou preferuje před všemi ostatními. Než dítě hračku zničí nebo se na ní podepíše zub času, vytvořte na ni dítěti originální vzpomínku. Jak? Podívejte se na naše tipy.

Obtisk plyšového medvěda

První plyšový medvídek… Jak dlouho si s ním asi ještě dítě bude hrát? Možná se stane jeho oblíbenou hračkou, na kterou bude vzpomínat celý život. Pro jistotu medvídka vezměte a vyrobte dítěti úžasný obtisk právě tohoto medvídka. Jako miminku mu bude k ničemu, ale jako velký ho určitě ocení. O co jde? Vezměte plyšového medvídka a natřete jeho přední část omyvatelnými barvami, které jsou vhodné i na textil. Připravte si pevnější papír a opatrně obtiskněte celou přední stranu hračky. Moc netlačte, aby se mohly projevit všechny detaily. Když se vám to nepovede, zkuste to znovu, určitě na to přijdete. Hračku poté vyperte. Na výsledek se podívejte ve fotogalerii.

Foťte, jak rostou

Fotografie dokáží zaznamenávat a uchovávat vzpomínky jako nic na světě. Každý měsíc prvního roku dítěte foťte vašeho drobečka s jeho medvídkem. Položte děťátko na křeslo a vedle dejte medvídka a tuto fotku vyfoťte každý měsíc stejně. Z dvanácti fotek, které vytvoříte, můžete později udělat koláž, kterou zarámujete do krásného rámu. Dítě pak bude mít vzpomínku jak na medvídka, tak na to, jak první rok rychle vyrostlo.

Zarámujte první hračky

Oblíbené hračky můžete později, když si s nimi vaše dítě už tolik nehraje, zarámovat. Vyberte takový rám, který se vám nejvíce líbí a hračku jednoduše zarámujte. Přilepte ji buď tavnou pistolí, nebo vyvrtejte v zadní části rámu několik děr a hračku k němu připevněte provázky, drátkem nebo nití.

Co s angličáky?

Má vaše dítě neuvěřitelné množství malých autíček a vy nevíte, co s nimi? Kupte si hluboký rámeček, do kterého všechna autíčka vložíte, nebo je nalepte na tak velký rám, aby se na něj všechna autíčka vešla. Vytvořený „obrázek“ pak pověste na zeď jako vzpomínku na dobu, kdy si váš syn s autíčky hrával.

Využijte hračky jinak

Hračky ale můžete i dále využít. Například plyšáky můžete po lehkém přetvoření použít úplně k jiným účelům. Když do sedícího plyšového medvídka zespoda uděláte díru a vložíte pytlík nebo dva s rýží, může fungovat jako zarážka na dveře dětského pokoje. Plyšovými hračkami, které mají dlouhé končetiny, zase můžete stáhnout záclony. Když vyříznete díru do plastového dinosaura, můžete ho použít jako květináč do pokoje vašeho miláčka.

Oblíbenou dětskou hračkou je dřevěná dráha s vláčky. Už z ní vaše dítě vyrostlo? Nevadí, nechte si ji a vytvořte mu z ní originální tabuli nebo ji nalepte okolo zrcadla. Hračky se recyklují a pomohou vytvořit něco nového, co dítě stejně potřebuje.

Z plastových figurek můžete vyrobit skvělé zarážky na knihy. Stačí hračku přepůlit, nalepit na rám ve tvaru písmena “L“, nalepit tavnou pistolí a je to.

Na inspirace se podívejte v naší galerii.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...