Návod na výrobu domácí cukrové pasty pro depilaci

Samotné používání hmoty je velmi jednoduché.
 Krása 
05. července 2017 17:47 / Shutterstock
  8   1
Nebaví vás každodenní krocení porostu žiletkou a chtěla byste vyzkoušet metodu, která má dlouhodobější efekt? Nemusíte za ni utrácet stovky v salonech, populární depilaci cukrovou vatou zvládnete hravě sama doma.

V současné době se stává velmi populární depilace cukrovou pastou. Je to lepší alternativa depilace voskem a stále častěji ji používají kosmetická studia na depilaci všech partií těla a zvláště populární je pak u brazilské depilace. Protože pravidelné docházení na depilaci nám může zasáhnout do rozpočtu, připravili jsme pro vás podrobný návod, jak si zhotovit cukrovou pastu vhodnou k depilaci samy doma a jen za pár korun!

Co budete potřebovat

2 hrnky obyčejného bílého cukru (krystal, písek)
¼ hrnku citrónové šťávy (lze použít i kyselinu citrónovou)
¼ hrnku vody
větší hrnec, vařečku a dózu, ve které směs budeme uchovávat

Postup

1. V prvním kroku smícháte všechny tři připravené ingredience v hrnci a dáte na plotnu. Raději použijte větší hrnec, protože ve chvíli, kdy se směs začne přivádět k varu, hodně bublá a může vám vytéct z hrnce ven.
2. Za stálého míchání přivedete směs ke zmiňovanému varu, který poznáte podle častějšího a častějšího probublávání směsi a poté podle vydatné pěny, která vypadá, že by se nejraději rozběhla po kuchyni. V tento moment ztlumíte oheň na minimum a necháte za občasného promíchávání pozvolna zhoustnout a barvu ztmavnout do zlatavé podoby jablečného džusu. Od ztlumení ohně může tato pozvolná fáze trvat (v uvedeném množství dvou hrnků cukru) přibližně 20 minut. 


3. Vypnete sporák a necháte směs trošku vychladnout. Poté přelijete cukrovou pastu, která je už tmavá a hustá jako med/karamel do připravené nádoby. Skvěle se dá použít cokoliv, co snese rozehřívání v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, například kosmetické kelímky k tomu určené nebo dobře poslouží i uzavíratelná dóza na jídlo. Pastu v ní můžete poté skladovat v lednici nebo mrazáku a stejně tak je možné před depilací krabičku vložit do mikrovlnky a cukrovou pastu rozehřát.

Aplikace

Způsoby aplikace jsou dva. Z malého množství mírně  ohřáté hmoty si můžete udělat kuličku, kterou zpracujete jako plastelínu a pak jí jezdíte po odmaštěné kůži nahoru a dolů a depilujete. Je to nenáročné, ale nepříliš výkonné. A nebo si menší množství depilační cukrové pasty vetřete proti směru chloupků a pak plátky strháváte po jejich směru (pomoci mohou depilační proužky). Úspěšnost záleží na šikovnosti a hlavně na délce chlupů. Příliš dlouhé a příliš krátké cukrová pasta nepřichytí. Po depilaci se samozřejmě pořádně umyjte. První pokusy se většinou nezdaří a člověk je ulepený až po uši, ale když si spočítáte cenu cukru, citronu a halířové náklady na energii, pak je porovnáte s hotovými cukrovými pastami, tak to za tu trochu snahy při učení stojí. Navíc metoda je v porovnání s voskem či depilačními strojky mnohem méně bolestivá.

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Návod na obrácený francouzský cop
Máte zničené vlasy? Detoxikujte je pomocí jednoduché vychytávky
Správný hřeben jako nejlepší kamarád pro vaše vlasy!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Národní přírodní rezervace Mionší: Vydejte se naučnou stezkou a poznejte nejkrásnější část Beskyd

Zprávy

Parlamentní boj o uzákonění manželství homosexuálů vyvolává bouřlivé emoce

Bydlení

Budete měnit podlahu v bytě? Sáhněte jedině po dřevu