Je vám líto vyhodit oblíbené dupačky vašeho miminka, ale nevíte, co s nimi?

 Děti 
03. července 2017 10:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Oblíbené dětské oblečení si schovejte na památku! Shutterstock & Pinterest
Schovat si první pyžamko na památku je skvělý nápad, ale většinou zůstane ležet někde na půdě pod hromadou starých věcí a upadne v zapomnění. Radši z něj ušijte dítěti hračku, deku, nebo polštářek a nejen že budete mít oblíbený vzor pořád na očích, ale navíc nepotřebné oblečení ještě využijete.

Klidně si jedny dupačky schovejte, abyste i po letech viděli, jak vaše děťátko za tu dobu vyrostlo, jak vonělo a co se tenkrát nosilo. Možná, až bude vaše dítě dospělé, přijme rádo své první dupačky jako dárek a ponese si v nich své vlastní miminko z porodnice domů.

Dětské oblečení jako materiál

Oblečení máte určitě hodně a pokud už ho nikdy nevyužijete, byla by škoda ho vyhodit. Radši ho recyklujte a vyrobte si klidně několik vzpomínkových předmětů, které si můžete nechat, nebo věnovat dítěti.

Ušijte dítěti hračku

Medvídka, koníčka, pejska, žirafu, slona, nebo auto? Zkrátka pokud má vaše dítě například nějaké oblíbené zvířátko, ušijte mu ho z jeho starého oblečení. Dítě pak může s hračkou usínat a postupem času si k ní vybudovat vztah. Celý život tak může mít u sebe hračku, která zároveň byla jeho prvním oblečením.

Malého medvídka zvládnete hravě ušít i z prvních dupaček, jelikož materiálu moc nepotřebujete. Jestliže chcete hračku větší, jednoduše vezměte oblečení z pozdějšího věku, nebo spojte dohromady více kusů oblečení. Najděte si na internetu šablonu, poskládejte a obkreslete ji na vybraný druh oblečení, vystřihněte, sešijte (to zvládnete i v ruce) a vyplňte náplní do polštářů.

Patchwork z dupaček

Dupačky a bodýčka můžete použít i na vytvoření deky. Z několika kusů oblečení vystříhejte čtverce stejné velikosti. Počet čtverců zvolte podle toho, jak velkou deku budete chtít vytvořit. Vyrobit můžete menší deku na přikrytí malého dítěte, nebo klidně přehoz přes klasickou postel. Čtverce pak poskládejte vedle sebe, sešijte, čímž vytvoříte přední část deky. Na zadní část deky použijte látku se stejnými rozměry. Buď můžete tyto dva kusy sešít k sobě a prošít, ale doporučuje se dovnitř vložit nějaký výplňový materiál, nejlépe vatelín.

Dekorační polštář

Z několika oblíbených oblečků můžete ušít třeba i polštář. Je to asi nejjednodušší varianta, na kterou nepotřebujete moc materiálu a navíc střih obyčejného polštáře zvládne udělat snad každý. Polštář, nebo spíš obal na polštář, zvládnete udělat za hodinu, nebo v nejhorším případě za jeden večer, ale polštář vám zůstane při správné péči na celý život.

Mít děti je krásné, ale ač je to klišé, moc rychle rostou. Jeden den leží v kolébce v dupačkách a druhý den běhají po dvoře a jezdí na odrážedle. Uchovat si něco na památku dětství vašeho drobečka má tedy určitě něco do sebe.

A jak si uchováváte vzpomínky na vaše děti vy? Považujete to za důležité?

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město