Fidget spinner se dočkal propojení s chytrým mobilem

 Ostatní 
30. června 2017 15:55 / Bronislava Silná
  0
📷
2 fotografie v galerii
Elektronický spinner se na první pohled příliš neliší od klasického. internet
Fenomén dnešní doby, hračka spinner dostává propojení s mobilem či počítačem přes bluetooth. Co vlastně umí a stojí za to si ji pořídit? Dozvíte se v textu.

O klasickém spinneru

Za vynálezkyni Fidget spinneru je označována Catherine Hettinger, která hračku vymyslela již v roce 1993 jako pomůcku pro děti trpící ADHD, autismem a chronickou úzkostí. Původní koncept vypadal jinak. A najednou svět zaplavily spinnery, které si může pořídit každý, neboť se dají koupit už za nějakých 80 Kč.

Spinner s elektronikou

Nápad vylepšit spinner elektronikou se objevil nedávno. Myšlenka je prostá. Jestliže dnes probíhají soutěže v době točení a v dalších disciplínách, nebylo by špatné, pokud by hračka sama zvládla informace zpracovat. BlueSpin, jak se novinka nazývá, má mít zabudovaný procesor, který bude schopný spočítat otáčky, čas a některé další parametry. K dispozici také budou dva senzory, které určí, jakým způsobem spinner držíme.

Cena

Za nápad si samozřejmě připlatíme. Novinka má stát zhruba 50 amerických dolarů. Útěchou může být, že na jedno nabití vydrží prý fungovat až jeden rok. Spinner bude osazen modrými svítivými diodami a aplikace pro iOS i Android bude současně vstupem do komunitního centra, takže své výsledky a statistiky budete moci porovnávat s dalšími uživateli.

Pořídit nebo ne?

Jestli sáhnete po novince nacpané elektronikou nebo zůstanete u klasické verze, je jen na vás. Dá se ale předpokládat, že jako u mnoha módních výstřelků i zde zájem rychle opadne. Takže pokud nejste na Fidget spinneru závislí, klidně počkejte a třeba koupíte později se slevou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mladá manželka Beckhama pláče na Instagramu. Od té doby, co vyšlo najevo, že se nesnáší se svou tchýní...

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...