خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Netradiční využití acylpyrinu: Je dobrý na opary, akné i fleky od potu

Acylpyrin nemusí pomáhat jen při bolesti hlavy a horečce. Jeho využití v domácnosti je opravdu široké!
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
27. června 2017 13:39 / Shutterstock
  54   6
Acylpyrin většina lidí používá jako lék na horečku a různé druhy bolestí. Jenže tato pilulka dokáže i daleko víc! Díky acylpyrinu se můžete například zbavit lupů, mozolů nebo vyčistit fleky od potu na oblečení.

Mozoly

Několik rozdrcených pilulek dokáže bojovat s mozoly či zrohovatělou kůží. Stačí vzniklý prášek smíchat s trochou vody a citronové šťávy (na pět acylpyrinů by měla stačit půl lžička jedné a půl lžička druhé tekutiny). Kašičku pak naneste na problematická místa, zakryjte ji teplým obkladem a fólií a nechte účinkovat asi deset minut. Po několika takových zákrocích pak ztvrdlou kůži snadno a bezbolestně odstraníte pemzou.

Lupy

Lupů se můžete zbavit i bez drahých šamponů. Rozdrťte dvě až tři tabletky acylpyrinu a smíchejte je s jednou dávkou běžného šamponu. Pořádně vše vetřete do vlasů a nechte asi dvě minuty působit. Pak vše pečlivě opláchněte a vlasy si ještě jednou umyjte už jen šamponem.

Fleky od potu

Acylpyrin přivítají i lidé, kterým na oblečení zůstaly i po vyprání v pračce nevzhledné žluté fleky od potu. Rozmíchejte asi čtyři rozdrcené tablety acylpyrinu v litru vody a do lázně oblečení přibližně na tři hodiny namočte. Poté oděv dejte do pračky a vyperte - fleky by měly zmizet.

Akné

Acylpyrin pomáhá také v boji s akné. Rozdrcený prášek promíchejte se lžičkou vody, medu a panenského oleje lisovaného za studena. Vzniklou masku naneste na obličej a po deseti minutách vše opláchněte teplou vodou. Pozor, tato metoda není vhodná pro každého, u některých lidí může vyvolat alergickou reakci.

Bodnutí hmyzem

Bodla vás vosa, komár nebo včela? Rozdrťte pár pilulek acylpyrinu, promíchejte s oblíbeným balzámem na ruce a vetřete na postižené místo. Balzám lze nahradit i troškou vody a na bodance pak naneste vzniklou kašičku.

Opary

I když acylpyrin není antivirotikum, má protizánětlivé účinky. Ty podle různých vědeckých výzkumů mohou při pravidelném podávání pomoci organismu při boji s opary a zkrátit čas léčby přibližně o jednu třetinu. Acylpyrin by měl urychlovat hojení kůže v místě oparu. V tomto případě jeho použití určitě konzultujte s lékařem, zvláště pokud vám už předepsal nějaký jiný lék.

Plíseň na květinách

Když v konvi na zalévání květin rozpustíte jednu až dvě tablety acylpyrinu a rostliny budete tímto nálevem pravidelně zalévat, kyselina acetylsalicylová obsažená v tomto léku zbaví půdu veškerých houbových infekcí, které by vaše rostliny mohly zahubit.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Několik doporučení pro ekologičtější život
Každá skvrna jde vyprat. Víme, co na kterou platí!
Bolí vás po cvičení celé tělo? Možná se dopouštíte některé z častých chyb
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Věříte na duchy? V těchto evropských hotelích můžete prožít skutečně atmosférický Halloween

Zprávy

Čunek rozhodl: Změna plánu!

Bydlení

Éterické oleje mají v domácnosti široké uplatnění. Pomohou s prádlem i v kuchyni