Zacvičte si na kancelářské židli

Rychlé cviky přímo do kanceláře.
 Krása 
27. června 2017 18:18 / Shutterstock
  5   0
Jakkoli se to manuálně pracujícím nezdá, i sedavé zaměstnání v teple kanceláře může být pro tělo značně huntující. Následky strnulé polohy u počítače můžete zmírnit pomocí pravidelného cvičení, které nezabere více než pár minut. A navíc s některými cviky můžete i zhubnout.

Pouhých 5-6 minut každou hodinu. Výsledky budete pozorovat už po třech dnech. Svaly celého těla budou pružnější a hýbat se začne váha. I když právě první tři dny bývají nejtěžší, protože se budete muset přinutit provádět cviky pravidelně, stojí to za to!

1. Chodidla jsou celá na zemi. Zvedejte paty, špičky nechávejte na zemi. Záda jsou vzpřímená, nohy blízko sebe. Cvik provedete 40krát.

2. Nyní budete zvedat špičky, paty naopak zůstávají na zemi. Opět 40krát.

3. Cvik, který můžete provádět v jakékoli pozici, vsedě, vestoje, dokonce i za chůze: pevně stáhnete hýždě. Znovu 40krát opakujete.

4. Vydechujte a pomalu vtahujte břicho, při vdechu povolujte do normální polohy – 15krát. Skvělé pro zpevnění břišních svalů. 

5. Trénink zádových svalů – můžete provádět vsedě i vestoje: záda jsou vzpřímená a lopatky tlačíte dozadu k páteři. 40krát.

6. Necháte záda odpočinout a procvičíte si prsty na rukou. Ruce rozpažte na úrovni ramen. Hlídejte vzpřímené držení těla. A nyní tiskněte a povolujte pěsti. 40krát.

7. Pomalu obracejte hlavu vlevo a vpravo, opět 40krát.

8. Cvičení zpevňující obrys obličeje a bránící vzniku druhé brady: vysunujte podbradek vpřed, 40krát.

9. Posaďte se na židli a narovnejte záda. Rukama se chytněte po stranách židle. Mírně se zakloňte a zvedněte nohy od podlahy asi 10 centimetrů. Kolena přitahujte k hrudníku a zpět, ale nepokládejte nohy na podlahu. Necháte je jen kousek nad zemí. Cvičení opakujte nejméně dvacetkrát.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte božské místo v Evropě, na které turisté zapomínají

Dům a zahrada

Pěstování ze semínek. S paprikami je je třeba začít v lednu, rajčata, okurky i cukety počkají do února,...

Bydlení

Černá se vrací do interiéru. Vypadá totiž luxusně

Zavřít reklamu