Zacvičte si na kancelářské židli

 Krása 
27. června 2017 18:18 / Marie Popelková
  5   0
📷
1 fotografie v galerii
Rychlé cviky přímo do kanceláře. Shutterstock
Jakkoli se to manuálně pracujícím nezdá, i sedavé zaměstnání v teple kanceláře může být pro tělo značně huntující. Následky strnulé polohy u počítače můžete zmírnit pomocí pravidelného cvičení, které nezabere více než pár minut. A navíc s některými cviky můžete i zhubnout.

Pouhých 5-6 minut každou hodinu. Výsledky budete pozorovat už po třech dnech. Svaly celého těla budou pružnější a hýbat se začne váha. I když právě první tři dny bývají nejtěžší, protože se budete muset přinutit provádět cviky pravidelně, stojí to za to!

1. Chodidla jsou celá na zemi. Zvedejte paty, špičky nechávejte na zemi. Záda jsou vzpřímená, nohy blízko sebe. Cvik provedete 40krát.

2. Nyní budete zvedat špičky, paty naopak zůstávají na zemi. Opět 40krát.

3. Cvik, který můžete provádět v jakékoli pozici, vsedě, vestoje, dokonce i za chůze: pevně stáhnete hýždě. Znovu 40krát opakujete.

4. Vydechujte a pomalu vtahujte břicho, při vdechu povolujte do normální polohy – 15krát. Skvělé pro zpevnění břišních svalů. 

5. Trénink zádových svalů – můžete provádět vsedě i vestoje: záda jsou vzpřímená a lopatky tlačíte dozadu k páteři. 40krát.

6. Necháte záda odpočinout a procvičíte si prsty na rukou. Ruce rozpažte na úrovni ramen. Hlídejte vzpřímené držení těla. A nyní tiskněte a povolujte pěsti. 40krát.

7. Pomalu obracejte hlavu vlevo a vpravo, opět 40krát.

8. Cvičení zpevňující obrys obličeje a bránící vzniku druhé brady: vysunujte podbradek vpřed, 40krát.

9. Posaďte se na židli a narovnejte záda. Rukama se chytněte po stranách židle. Mírně se zakloňte a zvedněte nohy od podlahy asi 10 centimetrů. Kolena přitahujte k hrudníku a zpět, ale nepokládejte nohy na podlahu. Necháte je jen kousek nad zemí. Cvičení opakujte nejméně dvacetkrát.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Soud rozhodl: Manželka De Nira nedostane polovinu jeho majetku. Rozvod by ho zruinoval

Styl

Detoxikační náplasti na nohy mohou vyvolat alergickou reakci. Neexistuje navíc důkaz, proč by měly fungovat

Tech

Rychlé pulzní laserové zbraně budou za několik let pálit z amerických stíhaček

Zavřít reklamu