Pro zajímavější fotografie z vaší dovolené můžete využít selfie tyč. Víte, jak vybrat tu správnou?

V současném pestrém výběru selfie tyčí není snadné se vyznat.
 Ostatní 
28. června 2017 18:38 / Shutterstock
  0   0
Zprvu šlo spíše o sebeprezentaci chlubivé mládeže, po hvězdném autoportrétu z oscarového večera však selfiemanii propadlo mnohem více mobilních uživatelů. Pohotově pak zareagovali výrobci mobilního příslušenství, trh zaplavily speciální teleskopické tyče.

V současném pestrém výběru selfie tyčí není snadné se vyznat. Opravdu Vám stačí klasická selfie tyč, se kterou je nutné fotit samospouští nebo raději zmáčknete spoušť, kdy chcete, prostřednictvím bluetooth technologie nebo tyče se spouští? Je důležitá hmotnost a neklouzavost rukojeti? A co ještě?

Podle čeho vybírat?

I když bys to možná na první pohled neřekl, i selfie tyčka na mobil má několik parametrů, které by tě měli při nákupu zajímat. To rozhodující je samozřejmě kompatibilita selfie tyče. Jestli máš iPhone anebo Samsung, tak kompatibilitu řešit skoro určitě nemusíte, protože s těmito mobily fungují skoro všechny tyče.
Pokud máte Lenovo, HTC nebo třeba Nokii Lumii, je zde výběr už zúžený. S těmito mobily už selfie tyč často kompatibilní nejsou a proto doporučujeme vybírat jen tak, kde jsou selfie tyče přímo pro tyhle značky.

Bluetooth nebo připojení kabelem?

Další parametry selfie tyčí se týkají připojení a spárování s vaším mobilem. Existují nyní 2 možnost i a to připojení kabelem a připojení bezdrátovým signálem přes bluetooth.
V tomto případě doporučujeme spíše selfie tyčku s kabelem, který připojíte přes konektor jack. Výhody to má dvě. Tou první je to, že selfie tyče s kabelem nemusíte nabíjet, nemají baterii a energii si berou z mobilu. 

U selfie tyčí s bluetooth je potřeba mít v bluetooth spínači externí baterie, které se mohou vybít právě v tu nejnevhodnější chvíli.

Druhým důvodem, proč doporučujeme selfie tyče s tlačítkem a kabelem je to, že zde nehrozí problémy s kompatibilitou v případě aktualizace softwaru.
Pokud máte totiž selfie tyč na bluetooth, může se stát, že se software pro bluetooth v mobilu aktualizuje na vyšší verzi a ta už se selfie tyčkou kompatibilní nebude.

Konstrukce a úchyt

Další důležitou vlastností selfie tyčí je to, z jakého materiálu jsou je vyroben držák a teleskopická tyč a taky jakým způsobem se mobil do držáku uchytí.
Pokud je tyč z levných nekvalitních materiálů, může se vám stát, že se bude tyčka při používání kývat anebo se dokonce při zmáčknutí tlačítka trošku posune, takže fotografie často nejsou ostré.
Stejně důležité je také uchycení mobilu, které musí být opravdu 100 %. Selfie tyče jsou často používány v “extrémních” situacích, protože většina z nás chce zachytit ty nevšední okamžiky.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vánoce ve světě. Adventní zvyky, které vás možná překvapí

Dům a zahrada

Naučte se pěstovat brambořík tak, aby vám vydržel déle než jen jednu zimu

Bydlení

Jak vyhnat rybenky z bytu. Pomohou obyčejné i neobyčejné domácí suroviny

Zavřít reklamu