Dáváte si toaletní papír na prkénko?! Až si toto přečtete, už to nikdy neuděláte

Ale co teď? Obložit nebo neobložit?
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Ostatní 
11. března 2017 07:00 / Shutterstock
  0   0
Znáte to také? Ocitnete se na veřejné toaletě a první na co se vrhnete, je toaletní papír, kterým si hezky obložíte záchodovou mísu v domnění, že se tím uchráníte od hrozby nákazy infekčním či jiným onemocněním. Ale pozor. To je velký omyl.

Že veřejná WC ne vždy splňují hygienický standard, je známá věc. Většina lidí to řeší nejjednodušším způsobem. Obloží si prkénko toaletním papírem, aby se náhodou něčím nenakazili.
Paradoxně je to ale prý úplně opačně. Mnohem větší riziko nám podle odborníků hrozí právě z papíru, kterým prkénko obkládáme, než z prkénka samotného. Záchodové desky jsou totiž vyráběny tak, aby zabraňovaly šíření nebezpečných bakterií, naopak toaletní papír je zachycuje.

Doktor William Schaffer, profesor preventivní medicíny, objasnil tuto mylnou představu, kterou lidé o záchodových sedátkách mají. „Nejsou to žádné stroje na přenos infekčních chorob. Sezením na prkénku byste se neměli ničím nakazit," vysvětlil.

Navíc toaletní papír, který se chystáte použít, je většinou umístěn hned vedle mísy, takže tisíce organismů vyletí do vzduchu po každém spláchnutí a zamíří přímo na něj. Proto hygienici radí, abyste papír na prkénko raději vůbec nedávali.

Podle průzkumu je většina veřejných WC nad očekávání čistá, ale když chcete mít maximální jistotu, je dobré mít u sebe vlhčený ubrousek, kterým si prkénko nejdříve otřete.

Tedy, až zase někdy příště budete trůnit na veřejných toaletách, zvažte sezení na prkénku obloženém papírem.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Esenciální oleje dělají prokazatelně dobře i našim psům. Pomohou s úzkostí, parazity i chutí k jídlu

Bydlení

Jedlá soda nemusí být vždy dobrý pomocník. Na tyto předměty ji rozhodně nepoužívejte

Zavřít reklamu