Zázračná rýžová voda pro Vaši pleť a vlasy

 Krása 
08. března 2017 20:50 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Rýžová voda, ať již čistá nebo zkvašená, je výborný kondicionér, který obnovuje a posiluje poškozené partie vlasů a zároveň vlasům navrací pružnost a hebkost. Shutterstock
Víte o tom, že je rýžová voda užitečná pro vaší pokožku a vlasy? Je totiž plná vitamínů a minerálů. Čtěte dále a dozvíte se, jak získat z rýžové vody plno dalších výhod.

Pravděpodobně si myslíte, že rýžová voda je voda, v níž promýváte rýži, ale zamyslete se nad tím ještě jednou. Tato voda není „skutečná“ rýžová voda. „Skutečná“ rýžová voda je voda, v níž rýži vaříme.

Dejte však pozor na to, abyste přidali více vody, než obvykle přidáváte, když vaříte rýži. Vodu, do níž rýže uvolnila své zdravé živiny, byste měli použít. Můžete ji vypít, dokud je ještě teplá, nebo ji nechte vychladnout a použijte ji k opláchnutí vlasů.
Po celá staletí asijské ženy využívají rýžovou vodu pro péči o své vlasy a pleť. Ženy pěstující rýži v Číně, Japonsku a dalších jihovýchodních zemí se pravidelně koupou ve vodě, která byla použita pro praní a čištění rýže. Ženy Yao z čínské vesnice Huangluo jsou důkazem této pradávné tradice. Průměrná délka vlasů žen ve vesnici je okolo 1,8 m (6 stop). Právě díky délce vlasů je vesnice zapsána i v Guinnessově knize rekordů jako vesnice s nejdelšími vlasy na světě. Navíc první šediny se ženám ve vesnici objevují až po 80. roku života. Ženy Yao přisuzují dlouhé, krásné, tmavé, zdravé a čisté vlasy právě pravidelné koupeli vlasů ve fermentované rýžové vodě. Rýžová voda dodá vlasům snadnou rozčesatelnost a poddajnost.

Rýžový oplach vlasů a pleti Rýžovou vodu můžete používat každý den ráno nebo večer jako součást každodenní péče o pleť. Oplachování vlasů rýžovou vodou doporučujeme jedenkrát až dvakrát týdně. Pro čistění a rozzáření pokožky můžete použít rýžovou vodou smíchanou s pár kapkami citrónové šťávy a levandulového či jiného oblíbeného esenciálního oleje. Takto ošetřená pokožka bude hladká, pružná a rozzářená. Vlasy budou hydratované, hebké a plné lesku. Ve směsi můžete také nechat trochu zrnek rýže pro peelingový efekt.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?