Seznam věcí, které byste nikdy neměli nechávat v koupelně

 Ostatní 
04. března 2017 07:05 / Jitka Jahodová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Jsou věci, které do koupelny nepatří Shutterstock
V koupelně máme různé věci. Ale je skutečně nezbytné je tady uskladňovat?

Některé nesnesou vlhko, tvoří se v nich bakterie a houby, které nám pak škodí. Je pravda, že pár věcí tam máme jako dekoraci, ale po tomto článku se zamyslíte, jestli je tam nadále budete nechávat. Podívejme se společně, které věci bychom měli z koupelny odstranit.

Náhradní nástavce na holení
Strojek na holení, který používáte, můžete v koupelně ponechat. Jiné to je ale u náhradních nástavců. Vlhko a pára čepele otupuje a částečně mohou i zrezivět. Ty pak můžete rovnou vyhodit. Nejlepší je náhradní hlavice uchovávat v jiné a suché místnosti.

Knihy
Děláte si různé relaxační lázně a čtete při nich knihy? Jako relax je to super ale nezapomínejte knihy v koupelně. Rychle navlhnou a nadobro si je poškodíte. Vraťte je zpět do knihovny do místnosti, kde je pokojová teplota a hlavně suché prostředí.

Ručníky a prádlo
Pokud po sprše necháváte vlhké ručníky sušit v koupelně, je nutné, abyste zapnuli ventilátor. Jinak je raději sušte ve větrané místnosti. V koupelně se rychle tvoří bakterie a plísně, které se na textilu snadno usadí. To se netýká jen použitých ale i čistých ručníků. Je hezké udělat si hromádky nebo role a nachystat je do police v koupelně. Avšak po sprše je v koupelně vlhko a to je ideální místo pro bakterie a plíseň. Skladujte je ve skříňce mimo koupelnu.

Elektronika
Mobily či tablety do koupelny nepatří vůbec. Vlhkost, která je během koupání v koupelně, je může vážně poškodit. Uvnitř zařízení součástky zkorodují a vy se pak nestačíte divit, proč váš téměř nový telefon přestal fungovat.

Make-up
Není podstatné, zda používáte tekutý, práškový nebo krémový make-up. Vše byste měli skladovat při pokojové teplotě. Ve vlhkém prostředí, kde se rychle množí bakterie, váš make-up trpí a zkracuje se mu životnost.

Šperky
Vlhkost u šperků urychlí oxidační proces. Sice je možná máte umístěny v šperkovnici, ale vlhkost se dostane i tam. Šperky byste měli mít umístěny na suchém a chladném místě.

Léky
Léky byste v žádném případě neměli skladovat v koupelně. Jsou náchylné na kolísání teploty a vlhkost. Všechny léky uchovávejte při pokojové teplotě, není-li v receptu určeno jinak.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Michal David otevřeně o největších hitech, Gottovi i o tom, co mu pomohlo po ztrátě malé dcery

Styl

Jak odhalit první příznaky sezonní afektivní poruchy. Někdy tento zimní stav může být opravdu vážný

Tech

Zázračné armádní stroje jako V-22 Osprey nejsou až takovým zázrakem. Tesla patentoval letadlo s...

Zavřít reklamu