Vyznáte se v módních stylech?

 Móda 
28. února 2017 07:53 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Všechny chceme vypadat skvěle. Každá jsme ale jiná, lišíme se životním stylem, postavou... Shutterstock
Pokud chceme rozumět světu módy, je třeba znát „módní“ jazyk. Nejen látky a jednotlivá oblečení mají své názvy, ale i celé styly se nějak nazývají.

Máte někdy problém vyznat se v názvech stylů? Máme pro Vás výběr názvů, které možná neznáte...

Pod pojmy etno styl, city look nebo country look si asi každý vybaví určitý styl oblečení, ale znáte tyhle:

DANDY LOOK je pojmenován po extravagantně oblečeném muži 19. století, který byl nazýván dandy. V tomto stylu hrají velkou roli detaily, jako vzorované vesty, motýlky a široké kravaty.

DESSOUS LOOK pochází z francouzského názvu pro spodní prádlo vyrobené především z hedvábí a krajky. Tzv. vynálezcem tohoto stylu lze považovat Jeana Paul Gaultiera.

GRUNGE LOOK představuje mírně zanedbaný vzhled. Důležitým znakem je vrstvení oblečení, roztřepané kalhoty, široké kostkované košile, těžké boty a mastné vlasy.

USED LOOK představuje oblečení, které působí dojmem obnošenosti.

WORK WEAR je anglický překlad pro pracovní oblečení. Jedná se o módu pro volný čas inspirovanou pracovním oblečením.

Gothic

Slovo, pod kterým si nejčastěji představíme smutek, hrůzu, tmu nebo hřbitov. Gothic people jsou lidé, kteří nacházejí zálibu v temných věcech, poezii, hudbě a všem, co má aspoň trošku depresivní nádech.

Decora

Základem decory jsou doplňky..spousta doplňků: korále, sponky, přívěšky, náramky, podkolenky, boty, čelenky, ... co jen vás napadne. Spousta Decor má také značně vylepšené mobily samolepkami, přívěšky a podobně..Fantazii se meze nekladou. Další věc, která je často s Decorou spojovaná jsou barvy (velmi často růžová nebo červená, ale vyskytují se i jiné barvy..modrá, zelená, ...)

Harajuku

V Harajuku stylu začali teenageři spojovat tradiční japonský oděv, zvláště kimona a sandály se západním stylem oblečení. Předtím nosili převážně oblečení ovlivněné Západem, ale prostřednictvím kombinace tradičního s moderním si vytvořili vlastní styl. Další příklady kombinací zahrnují punkový vzhled se školní uniformou nebo gothic s designovým oblečením. V Harajuku je mixování rozdílných stylů, barev a potisků povzbuzované, neboť vyjadřuje vlastní styl a osobnost

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Victoria Beckham prozradila, jak cvičí a udržuje si postavu. Tuto ověřenou techniku můžete vyzkoušet také

Styl

Jak poznáte, že vaše krémy nejsou pro vaši pleť to pravé

Tech

Na zařízeních s Androidem je hned několik kódů, díky kterým se dostanete ke skrytým funkcím

Zavřít reklamu