Muži kraťasy milují. Málokdo je ale umí správně nosit

 Móda 
03. června 2018 12:31 / Marie Popelková
  15
📷
7 fotografií v galerii
I v kraťasích mohou muži vypadat elegantně a stylově Internet
Léto bez krátkých kalhot si dnes už snad žádný muž ani nedokáže představit. Bohužel, ne každý je umí nosit tak, aby nevypadal, že zrovna přiběhl z nějakého atletického závodu. Pokud chce muž v šortkách vypadat dobře, měl by dodržovat určitá pravidla.

Dnešní muži berou kraťasy jako běžnou součást svého šatníku. Dříve tomu tak ale rozhodně nebylo. Krátké kalhoty byly v minulosti považovány za dětské oblečení. Mělo to praktický důvod - při hře si neošoupaly kolena. U dospělých mužů pak byly šortky přístupné jen v případě sportovců. Doba se změnila až s první a druhou světovou válkou, kdy se krátké kalhoty staly součástí vojenských uniforem.

A protože nošení krátkých nohavic bylo mužům příjemné a pohodlné, rychle se kraťasy v jejich šatnících zabydlely. Jenže co si budeme namlouvat - na mužských chlupatých nohách nic moc extra výstavního není. A pokud tedy pánové chtějí vypadat v šortkách dobře, důstojně a stylově, musejí se držet několika pravidel.

Kdy šortky nosit

V prvé řadě by měli muži vědět, kdy je lepší šortky nechat ve skříni. Pokud vás například čeká důležité pracovní jednání, na kraťasy raději zapomeňte. Horko nehorko. V takovém případě nepomůže ani to, když svůj outfit doplníte elegantní košilí či sakem. Totéž platí o společenských akcích typu divadlo.

O tom, že šortky by muži měli nosit jen v případě teplého počasí, snad není třeba mluvit. I když i dnes je občas na ulici k vidění muž, který si kraťasy obleče třeba v únoru.

Šortkám by se pánové měli vyhnout i v případě formálních akcí. A to i pokud se jedná o neformální golfový turnaj s obchodními partnery. Uděláte lépe, když si na podobnou akci dáte plátěné kalhoty, ovšem s dlouhými nohavicemi.

Délka a tvar

Co se týká délky a tvaru šortek, jde o zřejmě nejčastější problém českých mužů. Velmi často si muži z nepochopitelných důvodů vybírají příliš velké střihy, které jim pak na zadku a stehnech vlají jako stan, nebo naopak vybírají příliš uplé střihy, ve kterých připomínají spíše cyklistu v elasťákách.

Ani délku krátkých kalhot nedokáže většina mužů správně odhadnout. Ideálně by neměla přesahovat koleno a zároveň být maximálně 5 cm nad jeho začátkem. Pokud budete mít kratší, a nebudete zrovna na pláži, koupališti nebo na atletickém stadionu, budete vypadat poněkud nemístně.

A pokud si naopak obléknete tříčtvrťáky s mohutnými kapsami po stranách, moc parády taky nenaděláte.

Styl a barva

Je dobré, pokud má muž v šatní skříni několik párů jednoduchých šortek. I zde totiž platí, že v jednoduchosti je krása. Asi nejoblíbenější je typ zvaný chinos se dvěma kapsami v univerzální barvě, jako je béžová, modrá, černá nebo olivová. Šortky ale vždy vybírejte tak, aby vám ladily k co nejvíce variantám vašeho outfitu.

Klasika je sice klasika, ale léto samozřejmě vyzývá i k nejrůznějším experimentům. Pokud se vám líbí kraťasy s námořnickým dekorem či barevnými palmičkami, klidně si je pořiďte. Vždy je ale doplňte jednobarevným tričkem nebo košilí.

Ponožky

I výběr ponožek ke kraťasům bývá slabinou mnoha mužů. Na klasické ponožky, které končí na kotníkem, rychle zapomeňte. Pořiďte si raději několikery kotníčkové ponožky. K dostání jsou i takzvané neviditelné. Působí dojmem, že jste v botě bosý, ale přitom vás taková mini ponožka chrání před potem a případnými plísněmi.

Starý známý nešvar - ponožky v sandálech - už sice pomalu mizí, ale i dnes se najdou muži, kteří se tohoto nehezkého zvyku stále drží jako klíště. O tom, že i pánské ponožky podléhají módě, jsme psali zde.

S čím kraťasy kombinovat

Tradičně muži oblékají ke krátkým kalhotám tričko. Ale pokud je takový outfit pro vás poněkud nudný, vyzkoušejte například polo triko.

Velmi elegantně pak vypadají šortky s košilí. Ta by měla být z lehkého a vzdušného materiálu. To, zda zvolíte košili s krátkým rukávem nebo dlouhým, je jen na vás. V případě dlouhých rukávů docílíte nedbalé elegance tím, že rukávy jednoduše ohrnete.

Pokud chcete působit ještě zajímavěji, můžete kraťasy doplnit ještě sakem. Ovšem i v tomto případě by mělo být z lehkého materiálu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mladá manželka Beckhama pláče na Instagramu. Od té doby, co vyšlo najevo, že se nesnáší se svou tchýní...

Styl

Tuk na pažích má různé příčiny: Axilární prsní tkáň, hormonální změny a další důvody, proč se...

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...