Co všechno jste nevěděli o másle

 Zdraví 
03. června 2018 11:40 / Šárka Sokolská
  6
📷
4 fotografie v galerii
Ještě před pár lety bylo máslo zatracováno Shutterstock
Vzdáváte se másla kvůli obavě o svou postavu? To děláte velkou chybu. Máslo totiž nezvyšuje oproti jiným olejům tuky v krvi. A to není zdaleka vše. Představíme vám několik důvodů, proč bychom měli vyhradit místo u stolu starému dobrému máslu.

Není tomu tak dávno, kdy byla tato pochoutka z kravského mléka odsouvána do pozadí v prospěch margarínu a ostatních tuků kvůli tomu, že údajně obsahovala nasycené tuky, které způsobují onemocnění srdce. Veřejné a vědecké názory se však pomalu mění ve prospěch másla a mnozí lidé ho považují za zdravé. Bohužel, kdo má alergii na kravské mléko, ten se másla musí vzdát. O tomto tématu jsme více psali zde. Máslo kromě svých zdravotních přínosů dodává také pocit sytosti, který může snižovat chuť na mlsání a přejídání. 

Zdroj nasycených tuků

Nasycené tuky zvyšují hladinu HDL cholesterolu, který je známý jako „dobrý“ cholesterol. HDL cholesterol snižuje riziko srdečních chorob a infarktů. Cholesterol z másla je také základem pro pozitivní rozvoj mozku a funkce nervového systému. Je sice pravda, že nasycené tuky mírně zvyšují i hladinu LDL cholesterolu, ale pouze ve velkých částicích, které se nespojují se stavem kardiovaskulárního systému.

Bohatý zdroj CLA

Kyselina linolová je spojována s redukcí tělesného tuku u zvířat i lidí. CLA je mastná kyselina, která se nachází v mase a mléčných výrobcích ze savců, kteří přijímají rostlinnou stravu a disponují speciálním žaludkem, ve kterém potrava kvasí ještě před procesem trávení (jako je tomu u přežvýkavců).

Vitamíny A, D,K a selen

Máslo je skvělý zdroj vitaminů A,D, K a selenu. Máslo je nejsnáze vstřebatelný zdroj vitaminu A, který podporuje činnost štítné žlázy a nadledvinek, a tím i kardiovaskulárního systému.Vitamin A je známým anti-oxidantem, který nás současně chrání před škodlivými volnými radikály. O přínosech vitaminů D a K zřejmě už každý z vás slyšel. Selen hraje klíčovou roli pro zdravý metabolismus. Mnoho lidí v dnešní době trpí nedostatkem selenu, takže konzumace másla by mohla být tím správným krokem k nápravě.

Obsahuje Butyrát

Butyrát je jinými slovy kyselina máselná. Jde o tučnou kyselinu, která je důležitá pro fungování trávicího systému a brání vzniku chronických zánětů. Studie publikovaná ve sborníku Národní akademie věd v roce 2013 sledovala, jak pozitivně kyselina máselná vyrovnává imunitní systém, který se z velké části nachází právě ve střevech.

Dodává Stigmasterol

Stigmasterol poskytuje ochranu před kalcifikací kloubů. Výzkum také ukázal, že stigmasterol může být užitečný i jako prevence u některých typů rakoviny, včetně rakoviny vaječníků, prostaty, prsu a střev.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Brad Pitt po delší době randí. Jeho vyvolenou je známá modelka, jež proslula pro své obnažené fotky a...

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Tech

Americké letectvo se dočkalo nového obrovského tankeru KC-46, o kterém tvrdí, že ve vzduchu doslova změní...