Boj s vaky pod očima

Váčky, pytle či kruhy pod očima nikomu na kráse nepřidají.
 Krása 
22. února 2017 07:34 / Shutterstock
  0   0
Váčky pod očima většinou dělají obličej o několik let starší. Obvykle se začnou objevovat kolem třicítky. Často se jedná o vrozenou predispozici. V některých případech může být jejich příčinou jiný důvod - např. zánět dutin, infekce močového traktu či onemocnění ledvin.

Na věku nezáleží, ať už je vám 20 let, či více, poslední věc, kterou byste si zrovna přáli, jsou “pytle” nebo váčky pod očima. Přestože tento problém obvykle není důvodem k jakémukoli znepokojení, tmavé kruhy a otoky kolem očí přispívají k tomu, že se cítíte a vypadáte starší. S věkem velice běžně vznikají tzv. “pytle”, opuchlé oči a tmavé kruhy pod očima, které obvykle nepředstavují závažný zdravotní problém, ale nevypadají hezky, což člověku na sebevědomí nepřidá. Pojďme se podívat na několik tipů jak se pytlů a kruhů pod očima zbavit?

Proč pytle pod očima vznikají?

Za hlavní příčinu vzniku pytlů a váčků pod očima je považována ztráta elasticity (pružnosti) a oslabení tkání v oblasti kolem očí.
Na tom se kromě věku podílí i další faktory, jako jsou například sezónní alergie, ekzémy, zadržování vody v těle, spaní na břiše (obličejem dolů), dědičnost, ale i kouření, užívání návykových látek či alkoholu.
V poškozených tkáních se následně hromadí tekutina a dojde ke vzniku prosáknutí (otoků), které vytvoří typický vzhled charakteru “pytle”.


A jak se jich zbavit nebo je aspoň zmírnit?

Snižte příjem kávy a čaje.

Pijte každé ráno sklenici teplé vody s citronem.

Doporučuje se vypít každý den litr a půl tekutin. Největší část by měla tvořit čistá voda.

Nikdy nenanášejte hutné krémy okolo očí a nenechávejte je na kůži delší dobu. Oční krémy je vhodné po dvaceti minutách smýt. Všechny vyživující a účinné látky se za tuto dobu vstřebají. Hutné krémy či krémy nechané přes noc přispívají k tvorbě otoků.

Obklad ze šťávy z brambor nebo kolečko brambory může být přiloženo na oblast očí pro zmírnění otoků. Vhodná je i šťáva z okurky.

Neústupné oční váčky, které mají dědičný původ, mohou být odstraněny za pomoci plastické chirurgie.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poslední opravdový ráj v Evropě, který ještě turisté nestačili objevit

Dům a zahrada

Blýskalka je mrazuvzdorná a má krásné barvy. Vhodná je do živého plotu nebo jen tak na ozdobu

Bydlení

Jak čistit zaneřáděnou sklokeramickou desku bez chemie, aniž byste ji zničili

Zavřít reklamu