Nenechte se zaskočit pozváním na ples. Máme pro Vás rady, jak vybrat plesové šaty.

U plesových šatů je přizpůsobení jejich střihu postavě nositelky zcela zásadní a nepostradatelnou složkou jejich výběru.
 Móda 
19. února 2017 20:11 / Shutterstock
  1   0
Plesové šaty, ve kterých dokonale ovládnete společnost a užijete si svůj slavnostní večer. Kouzlo a půvab perfektně sladěné ženské krásy a nádherných šatů vytvoří obdiv mužů a lehkou závist ostatních dam. Mějte k dispozici plesové šaty do různých společností a situací. Nenechte se zaskočit pozváním.

Plesová sezóna vrcholí a milovníci společenských tanců mají žně. Toto období si užívají hlavně dívky a ženy, které mají konečně možnost se ve společnosti ukázat v plesových šatech, být zase jednou za princeznu.

Jaké volit barvy 

Tmavé barvy jsou populární a přijatelnou možností pro formální příležitosti, protože působí sofistikovaně a podtrhují elegantní image.  Pokud to situace dovoluje a chcete vystoupit z davu, můžete zvolit například barevné večerní koktejlové šaty s flitry nebo dlouhé barevné šaty s potiskem či tylovou sukní.
Překvapila vás večerní akce na poslední chvíli a nemáte co na sebe? Obyčejné „malé černé” šaty už seženete téměř v každém obchodním centru u většiny módních značek, a to za velmi přijatelné ceny.

Buďte si vědoma předností i nedostatků

A bez čeho se u výběru neobejdete? Vědět, co vám sluší a znát svůj typ postavy, jsou dvě nepostradatelné součásti hledání dokonalých večerních i společenských šatů.
Šaty jsou k dispozici v mnoha provedeních, jako např. s hlubokým výstřihem, bez ramínek, úzké, s „áčkovou sukní” a tak dále. Tím, že znáte proporce vašeho těla, jeho přednosti i nedostatky, víte přesně, v jakých stylech budete vypadat skvěle.

„Pokud máte široká ramena a úzké boky (typ postavy obrácený trojúhelník), musíte zvolit střih, který vám ramena opticky zúží a zároveň vytvoří objem v oblasti boků a stehen, abyste dosáhly efektu vyvážené postavy,” radí koučka Gabulová a dodává, že trik tkví v tom, že je třeba najít střih a styl šatů, které zdůrazní to nejlepší na ženské figuře a zamaskují problematické části těla.

Doplňky jako třešnička na dortu

Vaše šaty jsou krásné, stejně jako v takových šatech. Proto celkový plesový outfit zbytečně nepřeplácávejte výraznými doplňky, které jsou spíše na škodu. Vybrala jste si šaty s výrazným výstřihem? Vsaďte na náhrdelník, který bude pomyslnou třešničkou na dortu vašeho dekoltu i celkového outfitu.

Co se týče šatů bez výstřihu, tam můžete využít luxusních velkých náušnic nebo krásného náramku. Šmrnc vám dodají také stylové hodinky. Správná Popelka si přeci musí hlídat čas, aby o půlnoci byla zpátky doma, ne? Užijte si plesovou sezónu na plno.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Bydlení

Postavte si na zahradě venkovní pec na pizzu. Není to nijak složité a všem udělá velkou radost

Zavřít reklamu