Domácí posilovna? Snadné!

 Zdraví 
18. února 2017 08:45 / Bronislava Silná
  0
📷
3 fotografie v galerii
Pomůcky pro domácí cvičení jsou levné. internet
Asi mnohokrát vás napadlo, že byste měli něco dělat se svou postavou. Někteří jste se dokonce odhodlali k prvnímu kroku, ale brzy jste skončili. Přece nebudu chodit každý druhý den do posilovny. Udělejte si posilovnu doma a nebudete mít výmluvy.

Není to drahé?

Pokud byste si chtěli zařídit opravdu profesionální posilovnu, pak samozřejmě ano. Ale pro domácí použití většinou nemá cenu kupovat drahé stroje, které přestanete používat. Základní cvičení vystačí třeba s několika činkami a případně s nějakou odporovou gumou. Dobrá je činka, na které můžete měnit závaží, a tak postupně zvyšovat zátěž. Hodí se také malé ruční činky. Odporová guma se vyrábí též v mnoha různých provedeních, takže si bez problémů vyberete tu, která se pro vaši postavu a sílu hodí.

Jak cvičit s činkami?

Cvičit byste měli alespoň každý druhý den. Začínáte závažím, které uzvednete. Osmkrát v jedné sérii. Postupně zvyšujte až na dvanáct opakování a pak přidejte zátěž o deset procent. Vraťte se k menší sérii s osmi opakováními a opět postupně zvyšujte počet opakování. Větší zátěž slouží k lepšímu prokreslení svalů a větší síle, větší počet opakování zlepšuje vytrvalost.

S velkou činkou provádíme klasicky dřep a nadhoz. Při nádechu zvedáme činku, při výdechu naopak pokládáme. Z dřepu do polohy činky na prsou se zapojují nohy. Do polohy nad hlavu pak ruce. Břišní a zádové svaly jsou zapojeny průběžně.

Ruční činky uchopíme a zvedáme ruce před sebe. Při tomto pohybu se nadechujeme. Když necháme ruce klesnout, vydechujeme.

Jak cvičit s odporovou gumou?

Odporová guma je nejlevnějším řešením domácí posilovny. Velmi kvalitní výrobky stojí jen pár set korun, a přitom zastanou obrovskou práci. Na internetu najdete spoustu různých cviků. Mezi ty nejjednodušší patří třeba cvik na biceps, kdy gumu přišlápnete nohou a rukou uchopíte opačný konec dlaní vzhůru. Předloktím taháte nahoru a opět povolujete. Podobný cvik se dá dělat i do stran. S gumou můžete cvičit i zkracovačky na břišní svaly a mnoho dalších cvičení podle toho, které partie potřebujete prokreslit.

Před každým cvičením se nezapomeňte trochu prohřát. Pak si dejte sérii cviků a vše zakončete příjemnou sprchou. Pokud si věnujete obden alespoň půl hodinu, uvidíte po několika týdnech obrovské výsledky. Při cvičení doma nejste závislí na objednaném čase, nemusíte platit za posilovnu, a přitom uděláte hodně pro své zdraví. Nikdy ale necvičte nad své možnosti. Raději postupovat pomalu, ale s jistotou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Tech

NASA představila technologii pro vertikální pěstování potravin

Zavřít reklamu