Pozor! Pokud nechcete být jako koule, na tyto potraviny ke snídani rychle zapomeňte

Tak co teď s tím?
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Ostatní 
15. února 2017 06:45 / Shutterstock
  0   0
Se snídaní je to různé. Někteří na ni nedají dopustit, protože díky ní získávají potřebnou energii na celý den, ale jsou i tací, kteří nesnídají a cítí se stejně dobře.

Nejhorší variantu ale zvolí ti, kteří sice snídají, ale zcela nevhodné potraviny. To pak kila letí nahoru rychlostí blesku.

A které potraviny jsou ke snídani opravdu nevhodné?

Cereálie
Mnoho lidí si myslí, že cereálie jsou tou nejsprávnější volbou. Omyl! Jsou totiž plné cukru, nezdravého tuku a sacharidů. Snídaňové cereálie mají dokonce vyšší obsah cukru než sušenky a dezerty. Navíc, obiloviny v nich obsahují jen nepatrné množství celých zrn.

Palačinky a vafle
Oblíbené palačinky a vafle jsou rovněž plné cukru a rafinované mouky a jejich konzumací své postavě také příliš neprospějete. Navíc se palačinky a vafle obvykle podávají se sirupem, čokoládou či šlehačkou, čímž se z nich stává doslova kalorická bomba.

Koláčky s džemem a šlehačkou
Koláčky s marmeládou jsou spíše dezert než jídlo. K snídani nejsou vhodné kvůli vysokému obsahu cukru, bílé mouky či másla a nízkému obsahu vlákniny a bílkovin. Jejich konzumace prudce zvyšuje procento výskytu obézních dětí.

Muffiny
Stále více oblíbené muffiny jsou jakési koláčky v přestrojení. Skládají se z rafinované mouky, rostlinného oleje, vajíčka a cukru. Prodávané muffiny jsou navíc často příliš velké, takže jejich konzumací nejednou překročíte denní povolenou normu té které přísady. Někdy jsou muffiny plněné nebo přelité čokoládou, což jim přidává další kalorie.

Sladké džusy
Džusy jsou jednou z nejhorších snídaňových možností, které si můžete vybrat, pokud se snažíte nepřibrat. Mnohé ovocné džusy ve skutečnosti obsahují velmi málo ovocné šťávy. Obsahují cukr nebo umělá sladidla, která přispívají k obezitě, metabolickému syndromu, cukrovce a k dalším chorobám. Konzumace velkého množství ovocné šťávy může mít stejné důsledky na vaši váhu a zdraví jako pití slazených nápojů. Když džus, tak jedině ten co si doma poctivě připravíte.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete své tělo i mysl do naprosté pohody

Dům a zahrada

Jednoduché způsoby, jak se zbavit zápachu i skvrn z plastových dóz

Bydlení

Vodní máslenka je perfektní vychytávka pro milovníky másla

Zavřít reklamu