Svátek zamilovaných se blíží!

 Vztahy 
09. února 2017 07:46 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Svátek svatého Valentýna, nebo spíš Valentina, je svátkem všech zamilovaných. Shutterstock
Svatý Valentýn je svátek, který se slaví i u nás a proto pro vás máme několik tipů na dárky a přání k Valentýnu.

S příchodem února se blíží svátek zamilovaných, kterým je 14. únor, kdy má svátek Valentýn. Na Valentýna si milióny zamilovaných po celém světě dávají dárky v podobě květin a nejčastěji červených srdcí. Červené srdce je symbolem lásky a zamilovanosti, a proto se kolem Valentýna ve tvaru srdce prodává celá řada přání a cukrovinek. Oblíbeným je také posílání zamilovaných Valentýnek.

1. Romantická večeře při svíčkách

O tom, že láska prochází žaludkem, není žádných pochyb. Na svátek svatého Valentýna svého partnera pozvěte na romantickou večeři při svíčkách. Večeři můžete přichystat u sebe doma. Dejte si přitom záležet nejen na přípravě jídla a jeho výsledném vzhledu, ale také slavnostně prostřete stůl, přichystejte skleničky a šampaňské, zapalte svíčky, vzduch provoňte éterickým olejem a pusťte romantickou hudbu. Váš partner jistě bude z toho, co jste přichystali, paf. 

Na romantickou večeři při svíčkách můžete na Valentýna zajít také do oblíbené restaurace a objednat si speciální valentýnský chod. Abyste si měli v tento den kde sednout, raději si místo v restauraci předem zamluvte. 

2. Dort ve tvaru srdce

Jestliže se v kuchyni pohybujete jako ryba ve vodě, co třeba svému drahému upéct valentýnský dort ve tvaru srdce potažený červeným marcipánem, na němž bude napsáno i jeho jméno? Milujete-li s partnerem sladké, je pro vás tento valentýnský dárek to pravé ořechové. Toto sladké překvapení můžete zařadit i jako poslední chod valentýnské večeře při svíčkách. 

3. Do kina na romantický film

Dalším tipem, co podniknout na svátek zamilovaných, je návštěva kina – nejlépe ve večerních hodinách. Zapomeňte na sci-fi, thriller či akční film, v tento den vyrazte do kina na romantický film, během kterého budete partnerovi šeptat do ouška vyznání lásky. Tím ho zaručeně dostanete do kolen a navodíte tu správnou valentýnskou atmosféru. 

4. Praktický dárek, který vykouzlí úsměv na tváři

Že pro vás není romantika to pravé? Ale i tak chcete svého partnera na svátek patrona všech zamilovaných překvapit něčím pěkným? Věnujte mu praktický dárek, o kterém víte, že ho potěší a zároveň plně využije. Kupte mu třeba rybářský lístek, permanentku do fitka, nový netbook nebo sadu značkové kosmetiky, kterou pravidelně používá. 

5. Romantické posezení ve vinném sklípku

Degustace vína s odborným výkladem, ochutnávka sýrů, romantická večeře a cimbálová muzika. I takto můžete prožít valentýnský večer. Vinný sklípek vás zcela jistě dostane svou podmanivou atmosférou. 

6. Vyznejte partnerovi lásku v jedné z evropských metropolí

Návštěva romantického starobylého městečka, středověkého hradu, krápníkových jeskyní nebo přírodní rezervace. Proč ne? A co na Valentýna vycestovat z českých luhů a hájů a navštívit město zamilovaných – Paříž? Zpáteční letenku si nemusíte pořizovat pouze do hlavního města Francie, romantické duše si na svátek svatého Valentýna oblíbily i jiné evropské metropole, kde mohou svému partnerovi vyznat lásku a případně jej požádat o roku. Jedná se především o Řím, Benátky, Amsterdam a Barcelonu. 

7. Wellness radovánky

Nadělte si k Valentýnu radovánky ve wellness centru. Nechte se společně s partnerem hýčkat masážemi a zábaly, navštivte vířivku, anebo zavítejte do sauny či parní lázně. Velmi oblíbené jsou rovněž valentýnské víkendové wellness pobyty, které nabízí řada lázní, hotelů či wellness center. Kromě wellness procedur na vás čekají romantické večeře, chlazený sekt, prostředí plné květin, exotické ovoce i čokoládové delikatesy. 

8. Večer ve znamení erotiky

Co třeba valentýnský večer ve znamení erotiky? V nápadech se meze nekladou. Překvapte partnera novou erotickou pomůckou, kterou následně společně vyzkoušíte, oblečte si sexy prádlo a udělejte partnerovi striptýz, uvelebte se do vany s horkou vodou a bohatou pěnou a dejte si šampaňské s jahodami, vyzkoušejte erotickou masáž s pomocí voňavého olejíčku, milujte se při svíčkách. Svátek všech zamilovaných je tu proto, abyste si jej s partnerem dosytnosti užili. 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Kalhotový kostým si razí cestu zpět do světa módy. Vypadá skvěle a je snadné jej stylovat

Tech

Indie se může řadit k vojenským supervelmocím. Má vlastní a také nejrychlejší hypersonickou střelu

Zavřít reklamu