Zázrak jménem arganový olej: Dodá vám krásu, zbaví vás vrásek i akné!

 Krása 
08. února 2017 10:20 / Ema Maxová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Arganový olej neboli marocké zlato pro vaši pleť Internet
Seznamte se s jedním z nejvzácnějších olejů na světě! Arganový olej, který africké ženy používají od nepaměti, se v posledních letech rozšířil do celého světa.

Kosmetické značky přidávají arganový olej jako jednu ze složek do svých produktů, ale můžete si ho koupit i ve své čisté - a nejvíce účinné - podobě. Stejně jako další miliony lidí oceníte jeho výjimečné účinky na pokožku i vlasy.

Obsahuje vysoký podíl mastných a polynenasycených kyselin. Je bohatý na tokoferoly a sitosteroly. Jeho složky mají antioxidační a terapeutické účinky. Kosmetický arganový olej prospívá nejenom pokožce celého těla, ale také vlasům a nehtům. I přes to, že se řadí mezi oleje, není vůbec mastný. Naopak, odstraňuje dokonce z pleti přebytečný olej!  

JAK VÁM POMŮŽE
Terapeutické účinky kosmetického arganového oleje jsou zachovány díky jeho způsobu výroby. Vliv arganového oleje na pokožku je velmi pozitivní a komplexní zároveň. Prospívá nejenom pokožce celého těla, ale také vlasům a nehtům. Velmi příjemným benefitem je skutečnost, že arganový olej není mastný. Naopak, z pleti odstraňuje přebytečný olej. Jeho složky mají antioxidační a terapeutické účinky. Působí jako prevence proti rakovině kůže.

ARGANOVÝ OLEJ POMÁHÁ:
proti vráskám
odstranit strie (doporučuje se aplikace v průběhu těhotenství)
dodávat elasticitu a hebkost pokožce
vyživovat a vypínat pleť
v boji proti akné
zjemňovat jizvy (jak po úrazech, tak po akné)
snižovat tvorbu pigmentových skvrn
zklidňovat kůži popálenou od slunečního záření
zabraňovat lámání vlasů
posilovat a vyživovat nehty
v prevenci vzniku celulitidy
regenerovat a zvlhčovat suchou pokožku

PROČ JE TAK VÝJIMEČNÝ?
Z pohledu kosmetického se cení vysoký podíl esenciálních mastných kyselin, důležitých pro udržení zdravé pokožky. Vitamin E, přirozeně přítomný ve všech tucích, se řadí mezi důležité antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi. Polyfenoly se pyšní desinfekčními a protistárnoucími účinky. Kyselina ferulová, která tvoří významnou část arganového oleje, účinně chrání pokožku proti UV záření stejně jako karotenoidy. Zásadní součástí arganového oleje je také skvalen, který urychluje hojení oděrek, drobných ranek a popálenin. Podílí se též na regeneraci kůže a léčbě ekzémů. Pokožka arganový olej, na rozdíl od mnoha chemických látek, dobře snáší a přijímá.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu