Nápoj, který vás ráno nakopne stejně dobře jako lahodná káva

Zkuste osvědčený životabudič
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Ostatní 
22. února 2017 06:50 / Shutterstock
  0   0
Považujete ranní kávu za jediný životabudič, bez kterého se nemůžete ráno probrat k životu? Zkuste nápoj, který vás nakopne stejně a navíc dodá plno vitamínů.

Nepotřebujete nic, co byste doma běžně neměli. Základními ingrediencemi jsou citron, zázvor a kurkuma.

Co budeme potřebovat?
Potřebovat budeme 3 citrony, z toho dva oloupané a jeden se slupkou, kousek čerstvého zázvoru, jednu až dvě polévkové lžíce kurkumy a sklenici vody. Všechny tyto součásti dejte do mixéru, rozmixujte je a nalijte do formiček, ve kterých během léta děláte led. Nechte zamrazit.

Každé ráno vyberte jednu kostku a dejte ji do sklenice horké vody. Míchejte kostku, dokud se úplně nerozpustí a nápoj vypijte. 

Citron
Je výborným zdrojem vitamínu C a působí proti infekčním chorobám a nachlazení, aktivuje bílé krvinky, pomáhá odbourat špatný LDL cholesterol, zpomaluje růst nádorů, urychluje hojení ran.

Zázvor
Podobně jako citron, patří do podzimní výbavy každého, komu chladné počasí nedělá dobře. Má protizánětlivý účinek, zpomaluje stárnutí a pomáhá při hubnutí.

Kurkuma
Je velký indický zázrak. Působí proti stárnutí, proti rozvoji Alzheimerovy choroby, chrání tělo před poškozením volnými radikály, záněty, pomáhá snižovat horečku, mírnit bolest. Je také známá jako adaptogen, kdy pomáhá zmírňovat stres a podporuje obranyschopnost.

A když si k tomu ještě navíc dáte ten šálek kávy, tak vlastně také nic moc nepokazíte.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Dům a zahrada

Nesprávným používáním se vrtáky ztupí až čtyřikrát rychleji. Nabrousit si je zvládnete i sami

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu