Zatlačte na tato místa na těle. Do minuty se dostaví výsledky, které vás ohromí

Co přesně zabere na bolest?
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
20. února 2017 06:50 / Shutterstock
  165   12
Stále více lidí dává přednost před klasickou medicínou, reflexní masáži. Výhodou je i to, že si ji dokážete aplikovat sami.

Tato terapie využívá působení tlaku na konkrétní body na těle a za normálních okolností poskytuje okamžitou úlevu od bolesti. Reflexní body na různých částech těla jsou propojeny s orgány a právě jejich stimulací dochází ke zmírnění zdravotních problémů. Co přesně zabere na bolest?

Migrény a bolesti hlavy
Pokud vás trápí bolesti hlavy, či migréna, pomůže vám, když se zaměříte na oblast mezi palcem a ukazováčkem. Pomalými krouživými pohyby masírujte toto místo. Úleva přijde za pár minut.

Ucpané nosní dutiny
Ucpané dutiny dokáží řádně potrápit. Abyste zmírnili bolest, stiskněte a pevně držte 1 až 3 minuty každý prst za nehet a bříško. Po skončení daná místa na všech prstech promasírujte.

Ztuhlá šíje
Máte ztuhlý krk? Zkuste masírovat střední část ukazováčku mezi druhým a třetím kloubem. Směr masírování je od nehtu směrem ke kořeni prstu. Uvolnění byste měli pocítit okamžitě.

Podrážděný žaludek
I pokaženému žaludku dokážete pomoci pomocí stimulace a masáže, pokud masírováním a třením ohřejete palec. Také pomáhá, pokud vyvinete tlak přesně ve středu vaší dlaně.

Nachlazení
Pokud vás bolí v krku, ulevíte si, pokud budete masírovat a mačkat strany kolem nehtů na všech prstech, nejvíce efektivní je to však na palci.

Únava
V boji proti únavě, vytvořte mírný tlak při masírování celé dlaně. Po masáži stiskněte bod na prostředníčku pod nehtem a na straně, která je blíže k ukazováčku.

Odborníci na reflexní masáž doporučují, aby lidé, kteří ji provozují řádně dodržovali pitný režim. Dostatek tekutin totiž zajišťuje správnou cirkulaci krve a podporuje účinné odstranění toxinů z těla.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Fascinující místo, které stvořil sám Bůh. Tady dostanete své tělo i mysl do naprosté pohody

Dům a zahrada

Jednoduché způsoby, jak se zbavit zápachu i skvrn z plastových dóz

Bydlení

Vodní máslenka je perfektní vychytávka pro milovníky másla

Zavřít reklamu