POZOR! Nejrozšířenější mýtus o detoxikačních kúrách! Víte o něm?

Potřebujeme opravdu detox?
 Ostatní 
25. února 2017 17:40 / Shutterstock
  1   0
Slibují očištění těla od škodlivých látek, správné fungování organismu, krásnou čistou pleť. Nejsou ale detoxikační diety jen marketingovým tahem? Potřebujeme je vůbec?

Po prvním lednu se mnozí pouštějí do různých detoxikačních programů. Nový rok chtějí začít zdravým životním stylem. Navíc, po vánočním hodování se necítí zrovna nejlépe, proto se chtějí zbavit toxinů a očistit své tělo od škodlivých látek. Na první pohled to nemusí být nejhorší nápad, dostat takovým způsobem své tělo do formy. Na druhou stranu, může to být pro vás naprosto zbytečné.

Tělo má jednu úžasnou vlastnost. Se škodlivými látkami se dokáže vypořádat samo bez jakékoliv pomoci. Na to ale mnozí zapomínají a týrají se různými dietami. Přitom nemusí být pro nás potřebné. Organismus má totiž své detoxikační funkce, bez nich by nepřežil. Těmi jsou zejména funkce lymfatického systému, jater, či ledvin a mnoho dalších procesů, které zbavují lidský organismus nežádoucích látek.

V případě, že vaše játra nebo ledviny nepracují tak, jak by měly, je to důvod k návštěvě lékaře a ne k pití různých "detoxikačních" koktejlů a nápojů.

Další chybou je, že mnozí chápou detoxikační diety jako metodu očištění těla od škodlivých látek. Přitom nejde o samotnou detoxikaci organismu. Detoxikační diety nemají být chápány tak, že přímo dietou se detoxikuje náš organismus. Mají být spíše chápány jako období, kdy se přijímají výhradně kvalitní potraviny a v menším množství.

Odborníci upozorňují, že detoxikační diety jsou vhodné především pro lidi, kteří konzumují většinou velmi nevhodné a ne moc kvalitní potraviny. Avšak ti, kteří holdují zdravému životnímu stylu a konzumují kvalitní produkty v optimálním množství, ve skutečnosti žádné detoxikační kúry nepotřebují.

◼ redakce / inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za divočinou nemusíte cestovat přes půl světa. Na vlastní kůži ji zažijete i v Čechách

Dům a zahrada

Pokud máte loveckého psa, tak pozor při venčení, platí totiž doba hájení

Bydlení

Pokud nechcete za provoz podlahového topení utratit majlant, zvažte druh krytiny

Zavřít reklamu