Jak vybrat vhodnou paruku?

Paruky jsou hojně využívané nejen mezi majiteli holých hlav, ale mezi každým, kdo chce vypadat dobře a dopřát si pocit krásných vlasů, o kterých vždy snil.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Krása 
26. února 2017 20:47 / Shutterstock
  0   0
Nosíte paruky? Nebo jste o tom aspoň někdy uvažovali? Aspoň na večer změnit svou barvu, délku vlasů a být někým jiným? 

V současné době je na našem trhu celkem uspokojivá nabídka paruk, a to jak z umělých tak pravých vlasů. Jestliže se chcete lépe orientovat v této nabídce, tak zde najdete několik základních informací o parukách a jejich provedení.

Kvalitu i cenu tedy určuje hlavně způsob provedení (strojová nebo ruční výroba) a druh vlasů (pravé nebo umělé vlasy). U ručně poutkovaných paruk hraje velkou roli i to, zda jsou poutkovány po jednom nebo více vlasech.

Paruka strojové výroby bude pro příležitostné použití pravděpodobně dostačující. Strojově vyráběné paruky jsou vyráběny v univerzální velikosti a nechají se upravit pomocí stahovatelných gumiček a pásků. Nabídka barev i střihů je poměrně rozsáhlá a měla by uspokojit Vaše základní požadavky.

Jestliže jste nuceni nosit paruku trvale, je nejlepším řešením paruka vyrobená přímo na míru. Dnešní technologie umožňuje vyrobit paruku na základě přesných rozměrů a tvaru s neuvěřitelnou přesností. V případě, že tato paruka je poutkována po jednotlivých vlasech, je konečný výsledek velmi přirozený. Takto vyrobenou paruku určitě ocení ti, kteří jsou nuceni používat paruku trvale.

Paruky – jak je nosit

Paruka se v první řadě musí stát součástí vaší osobnosti. Pokud ji chcete nosit denně, měla by ladit se skutečnou barvou vašich vlasů. Snadněji tak zamaskujete jemné vlasy, které dorůstají.

Paruka nesmí být nijak nepříjemná, prostě byste o ni neměli vědět. V dnešní době existuje mnoho firem, které nabízí výrobu paruk na zakázku. Klienti si určí barvu vlasů, druh vlasů, střih a úpravu. Běžnější paruky se pak dají upravovat pomocí gumiček.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zapomenutý kus země na břehu Atlantiku. Podzim je ideální doba na jeho objevování

Dům a zahrada

Lilie krásně ozdobí zahradu. Přišel čas na jejich zasazení

Bydlení

Krásné truhlíky na balkonech létem nekončí. Nasaďte do nich květiny, které pokvetou na podzim

Zavřít reklamu