Zázrak pro Vaše vlasy!

 Krása 
03. března 2017 20:15 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Obzvláště populární a efektivní maska ​​hořčice a cukru, který občas může urychlit růst vláken.  Shutterstock
Hořčice s cukrem dělá zázraky. Díky této kúře budete mít husté vlasy, které budou mnohem rychleji růst.

Ve východních kulturách již dlouho vědí, že hořčičné semínko je vynikající stimulant pro růst vlasů. Kromě toho, že absorbuje přebytečnou mastnotu, zlepšuje i krevní oběh a reguluje mazové žlázy, které se nacházejí na pokožce hlavy.

Návod na přípravu zázračného zábalu:

Ingredience: vaječný žloutek, moučkový cukr, mleté hořčičné semínko, olej, horká voda.

Hořčičné semínko se dá nakoupit už pomleté. Mnoho experimentátorů kupuje hořčici v celku a snaží se ji mlít doma mlýnkem na mák. Což je zbytečná práce a následné vymývání slupek z vlasů, co pak vypadají jako lupy je něco, co klidně můžete jako zkušenost vynechat. Například v Brně se dá koupit jemně mletá hořčice v obchůdku s kořením U Sindibáda na Šilingrově náměstí, nebo v Makru za pár korun. Určitě doporučuji, sehnat si ho už pomleté.

Co se týče oleje, ideální je kokosový olej (který se předem nahřeje aby přešel do kapalného skupenství), ale lze použít jakýkoliv, který máte rádi a děláte si s ním běžně zábaly. Vhodný a často používaný je olivový (používejte výhradně panenský, za studena lisovaný). Lze kombinovat i s ricinovým, jojobovým... nemusíte nutně zůstat pouze u jednoho jediného.

Ideální postup:
Není vhodné dávat masku na suché vlasy, protože hořčičné semínko je pálivé a vlasy vysušuje. Zábal se aplikuje pouze na pokožku hlavy, čím méně se ho dostane na vlasy, tím lépe. Tomu se však úplně zabránit nedá, takže před nanášením hořčice si první vlasy namokřete a vetřete do nich olej po celé jejich délce. Od kořínků po konečky (kokosový, nebo olivový, klidně s příměsí dalšího). Tím zabráníte vysušení vlasů, nebo poničení konečků, které jsou náchylnější.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...