Tvářenka dokáže obličej zkrášlit i zošklivit. Klíč je v umění ji nanést

 Krása 
08. března 2019 14:37 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Naučit se zacházet s tvářenkou chce cvik Depositphotos
Miliony žen na tvářenku nedají dopustit, ale přinejmenším stejné množství se tomuto kosmetickému zázraku naopak vyhýbá širokým obloukem. Aby totiž tvářenka splnila svůj účel a udělala váš obličej hezčím, musíte ji umět mistrně aplikovat. V opačném případě můžete dopadnout jako Marfuška ze známé pohádky.

Tvářenka je mocná zbraň, a to nejen v dobrém, ale i tom špatném slova smyslu. Díky ní proměníte svůj unavený obličej opět v mladistvý a plný energie. Tvářenka dodá vaší tváři na dramatičnosti, zvýrazní kontury, nebo naopak potlačí ty, které chcete, aby byly neviditelné. Má to ale jeden háček. Musíte to s tvářenkou umět. Když nevíte, jakou barvu či konzistenci zvolit a jak tvářenku na obličej nanést, může vvýsledek dopadnout i katastrofálně.

Je ale škoda na tvářenku zanevřít jen kvůli strachu. Když dodržíte pár zásad, stanete se i vy brzy mistry v oboru.

Jak vybrat tu pravou tvářenku

Nejlepším pomocníkem pro výběr odstínu tvářenky je váš přirozený tón pleti. Vzpomeňte si, jakou barvu mají vaše tváře po hodinovém cvičení v tělocvičně, nebo když se právě vrátíte z procházky v chladnějším počasí. Do ideálního odstínu vaše tváře zčervenají i pomocí lehkého štípnutí. Dalším trikem je vybírat odstín tvářenky podle barvy vašich rtů.

Obecně platí, že světlé pleti sluší jemnější růžové tóny, olivová pleť bude nejlépe ladit s broskvovým odstínem a ženy s tmavšími tóny pleti by měly sáhnout po meruňkové nebo červené. Za univerzální barvu lze považovat meruňkovo růžový odstín, který v sobě obsahuje studené i teplé odstíny, takže sluší všem. Pokud se vám tvářenka rozbila a chcete ji opravit, návod najdete v našem článku zde.

Textura

Pokud už máte odstín tvářenky vyřešený, je na čase si rozmyslet, jakou zvolíte texturu. Prvotním ukazatelem by měl být opět typ vaší pleti. Pudrová textura je perfektní pro smíšené až mastnější typy pleti, kterým by ale mohly vyhovovat i gelové a tekuté tvářenky. Naopak krémové tvářenky zaručeně splní veškeré požadavky suché a zralé pleti. Také platí, že krémová tvářenka by měla být používána v chladných dnech, pudrová zase ve vedru, kdy make-up snadněji „teče“.

Tvářenka patří na líce

Dříve se tvářence říkalo lícenka, což bylo hodně trefné pojmenování. Tvářenka totiž patří jen na jedno jediné místo, a to líce.

Bohužel, neexistuje jeden konkréní návod, jak tvářenku na obličej aplikovat. Vše totiž záleží na obrysech obličeje, konzistenci tvářenky i efektu, kterého hodláte s tímto líčidlem dosáhnout.

Prodloužení obličeje

Ženy, které mají vyloženě kulatý obličej, jej mohou pomocí tvářenky opticky prodloužit. Stačí, když tvářenku nanesou na jablíčka lícních kostí a protáhou do ztracena směrem ke spánkům ve výrazných obloucích. Oblouky nezapomeňte rozetřít do ztracena. Jestliže chcete dosáhnout co nejpřirozenějšího vzhledu, naneste nejprve tvářenku krémovou, poté naneste make-up a následně místa, kde máte tvářenku základní viditelnou, už jen přetřete štětečkem s pudrovou tvářenkou. Přepudrujte a zafixujte.

Zakulacení obličeje

Nanášejte tvářenku pouze na jablíčka lícních kostí, rozetřete do ztracena. Pokud chcete docílit dramatického vzhledu, aplikujte podklad, naneste pudrovou tvářenku a nakonec na špičky prstu aplikujte svou oblíbenou rtěnku a naneste na místa zvýrazněná tvářenkou. Rozetřete do ztracena. Pokud vám barva připadá příliš výstřední, pak si tváře přepudrujte, intenzita odstínu se sníží.

Slovanský obličej

Pokud se vám nezamlouvá váš slovanský typ obličeje a rádi byste své tváři dodali na dramatičnosti, tak si na tvářích určete trojúhelníky začínající u špičky nosu a na výšku se rozšiřující mezi spodní a horní část ucha. V takto ohraničeném prostoru nanášejte tvářenku. Opticky tak obličej zeštíhlíte.

Ostré rysy

Pokud máte ostře řezané rysy a potřebujete je občas zjemnit, aplikujte lineárně tvářenku podle vlastní volby tak, aby nezasahovala do oblouků pod očima, a už vůbec ne ke špičce nosu. Měla by být nanesena vždy v pruhu maximálně centimetr širokém, ne více.

Pár dobrých rad

  • Tvářenku aplikujte na obličej až po nanesení podkladové báze či hydratačního krému. Pokud používáte make-up, tvářenku dejte až na něj.
  • Tvářenka nesmí přesahovat do nosoretních rýh.
  • Používejte malý štěteček na nanášení tvářenky. Vždy je snazší barvu přidávat, než složitě ubírat. Před nanesením barvičky vždy štěteček odklepněte.
  • Při nanášení dělejte štětečkem krouživé pohyby, barva na tváři pak vypadá přirozeněji.
  • Pokud se bojíte, že tvářenku nanesete špatně, zvolte broskvový odstín. Je velmi jemný a nehrozí, že to s ním přeženete.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu