خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Rozbil se vám pudr, tvářenka nebo stíny? Jednoduše to můžete zase spravit

Rozbitý pudr nebo stíny nemusí být pohroma
📷
Dalších 8 fotografií v galerii
 Krása 
10. října 2018 07:43 / Shutterstock
  3   0
Snad každé ženě se někdy stalo, že jí na zem upadl pudr, tvářenka či oční stíny. A neštěstí bylo na světě. Křehký kosmetický přípravek se nárazem rozbil a na zemi zbyla spoušť v podobě rozsypaných kousků. Poradíme, jak to všechno snadno opravit.

Pokud se vám rozsype pudr, tvářenka nebo oční stíny, není třeba hned běžet pro lopatku se smetáčkem a kosmetický produkt vyhodit do koše. I takové nadělení se totiž dá snadno napravit. Není to nic složitého a zvládne to každý.

Co budete potřebovat

  • minci
  • kousek potravinové fólie nebo ubrousek
  • alkohol
  • lžičku

Jak na to

Nejpve se snažte posbírat, co z pudru zbylo. A to nejen větší kousky, ale klidně i prášek. Dejte jen pozor, abyste posbírali opravdu jen sypkou hmotu, ne různé chlupy, vlasy a smetí, které se třeba povalovaly na zemi.

Vše dejte zpět do pudřenky, tvářenky či krabičky se stíny. Druhým koncem lžičky potom vše pečlivě rozdrťe na co nejjemnější prášek. Pak si vemte k ruce alkohol, můžete použít třeba vodku nebo Alpu, a podle velikosti kosmetického přípravku přilijte do rozdrceného pudru asi půl lžičky až lžičku alkoholu. A vše promíchejte. Měla by vám vzniknout pastovitá hmota, takže pokud je to potřeba, klidně trochu alkoholu ještě přidejte.

Když je hmota hezky smíchaná, vemte si minci a obalte ji buď potravinovou fólií nebo kouskem ubrousku. Pak obalenou ploškou hmotu uhlaďte jemným poťupkáváním. Až budete s výsledkem spokojeni, kouskem ubrousku očistěte okraje pudřenky či tvářenky a nechte na teplém a suchém místě. Alkohol po pár hodinách vyprchá a sypký pudr se stane opět kompaktním. Tento proces trvá obvykle pár hodin. Nejlépe uděláte, když necháte alkohol vyprchávat 24 hodin. O dalších skvělých kosmetických vychytávkách jsme psali zde.

Jde to i jinak

Rozbitý pudr lze opravit i jiným způsobem. Nejprve si opět v pudřence rozmělníte rozlámané kousky na prášek. Pak do pudru dáte pár kapek vody nebo líh a z papíru si vystřihnete kolečko, které bude o něco málo větší, než je vaše pudřenka. Papír pak přiložte na pudřenku a prášek pod ním prsty začněte pevně přitlačovat. Prášek se opět spojí v jednolitou hmotu.

📷
8
fotografií
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Prožijte nezapomenutelný víkend ve městě, které vás uchvátí. Využijte nyní nízkých cen letenek

Zprávy

Úroda bude letos horší, než se v létě čekalo. Co všechno zdraží?

Bydlení

Konec tupých nožů. Originální tipy na jejich ukládání