Nevyhýbejte se medu ani v dietě. V každé kapce je ukrytá celá řada vitaminů a antioxidantů

 Zdraví 
07. října 2018 09:28 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Ani při dietě byste se medu neměli vzdávat Depositphotos
Vyhýbáte se medu? Tak to je velká chyba. Zvlášť, pokud chcete vyzrát nad akné, zpomalit tvorbu vrásek a zároveň podpořit štíhlé křivky.

Med je nejstarší sladidlo v dějinách lidstva. Jde vlastně o přirozenou směs glukózy a fruktózy neboli hroznového a ovocného cukru. V každé kapce je ukrytá celá řada vitaminů, stopových prvků i enzymů, stejně jako aminokyselin a antioxidantů. Tak proč se denně nenadopovat těmito cennými látkami?

Nebojte se kalorií

Ano, med je sice sladký jako cukrkandl, ale to neznamená, že byste se mu měli vyhýbat i při redukční dietě. Navíc, podle posledních studií med reguluje spolupráci mezi krevním cukrem, mozkem a játry. A i jedna lžička prý napomáhá rychlejšímu spalování tuků. Ale pouze tehdy, pokud příjem ostatních sladidel a sacharidů snížíte na minimum.

Detoxikační bomba

Závěry studií také ukazují, že med má mnohonásobně větší detoxikační a antioxidační schopnosti ve srovnání s bílým vínem. Takže stačí lžička denně a bacily nemají šanci. Stejně tak med funguje jako úžasný energy drink v případě, pokud jste bez energie a cítíte se vyčerpaní.

Mírní stres, zlepšuje trávení

Tento sladký doping může podle mnohých lékařů pomáhat ustálit hladinu cholesterolu, což značně snižuje pravděpodobnost vývoje kardiovaskulárních onemocnění. Stále častěji se objevují i názory, že toto přírodní sladidlo také tlumí příznaky nadměrného stresu, mírní projevy alergie, zlepšuje paměť a dokáže „opravit“ nefungující trávení.

Domácí krém

O medu a jeho skvělých účincích v kosmetice už snad nelze ani pochybovat. Nemusíte si ani kupovat drahé kosmetické přípravky. Stačí si jej rozmíchat v trošce vody na konzistenci lehkého krému a pleťový zázrak je na světě. Pleti dodá hydrataci, zpomaluje proces biologického stárnutí a zmenšuje rozšířené póry. Také spolehlivě ničí bakterie, které stojí za vznikem akné, zneviditelní tmavé kruhy pod očima.

Masky z medu

Trápí vás akné? Zatočte s ním pomocí skořice a medu. Přírodní recepty na akné častokrát perfektně fungují. A k nim se řadí i med a skořice, které mohou společně pracovat na snížení zánětu na pokožce. Recept na denní i noční masku proti akné naleznete zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu